fot. Movistar Team

Ekipy Movistar Team i Trek-Segafredo opublikowały składy na jednodniowy Gran Premio Miguel Indurain (1.Pro), który odbędzie się już w sobotę.

Choć oczy większości fanów kolarstwa będą w najbliższy weekend skierowane na Flandrię, zawodnicy będą rywalizowali też między innymi na Półwyspie Iberyjskim. W sobotę odbędzie się jednodniowy wyścig Gran Premio Miguel Indurain. Na ponad 200-kilometrowej trasie kolarzy czekają liczne podjazdy.

O przełamanie w Hiszpanii powalczą zawodnicy Movistar Team, którzy w sezonie 2021 nie sięgnęli po żadne zwycięstwo. Formacji Eusebio Unzue przewodził będzie dobrze dysponowany Alejandro Valverde. Hiszpan z bardzo dobrej strony pokazał się w niedawno zakończonym Wyścigu Dookoła Katalonii, gdzie zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej przegrywając jedynie z trzema kolarzami INEOS Grenadiers. Oprócz byłego mistrza świata, w składzie Movistar Team znaleźli się między innymi Carlos Verona i Jose Joaquin Rojas.

Na dobry wynik liczyć będą też zawodnicy Trek-Segafredo. Liderem amerykańskiej drużyny będzie Bauke Mollema, który ma za sobą bardzo dobry początek sezonu. Holender zameldował się w czołówce takich wyścigów, jak Tour de la Provence, GP Industria & Artigianato, a także zwyciężył na etapie Tour des Alpes Maritimes et du Var (do tego zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej) i w Trofeo Laigueglia. Poza nim w hiszpańskim wyścigu wezmą udział między innymi Alexander Kamp, Toms Skujins i Julien Bernard.

Ten sam skład ekipy Trek-Segafredo wystartuje w rozpoczynającym się w poniedziałek wyścigu Itzulia Basque Country.

Skład Movistar Team na Gran Premio Miguel Indurain 2021: Alejandro Valverde, Jose Joaquin Rojas, Sergio Samitier, Carlos Verona, Hector Carretero, Jorge Arcas, Juan Diego Alba.

Skład Trek-Segafredo na Gran Premio Miguel Indurain 2021: Julien Bernard, Nicola Conci, Niklas Eg, Alexander Kamp, Juan Pedro Lopez, Bauke Mollema, Toms Skujins.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments