fot. Getty Images Sport

Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła świetne drugie miejsce w wyścigu Dwars door Vlaanderen Women. Polka przegrała w dwójkowym sprincie z Annemiek Van Vleuten, która odniosła pierwsze zwycięstwo w drużynie Movistar.

Przed wyścigiem mężczyzn w prestiżowym belgijskim klasyku rywalizowały panie. Miały do pokonania 122,2 km wokół Waregem.

Annemiek Van Vleuten uciekła wraz z Kasią Niewiadomą około 35 kilometrów przed metą. Holenderka i Polka zdołały utrzymać przewagę nad peletonem. 300 metrów przed metą finisz rozpoczęła Van Vleuten i była szybsza od świetnie jadącej Kasi, która jednak nie dysponuje takim sprintem jak zawodniczka Movistaru.

Świetnie uciekające zawodniczki próbowała gonić drużyna Trek-Segafredo pracująca dla obrończyni tytułu Ellen van Dijk, jednak Niewiadoma i Van Vleuten utrzymywały przewagę około 20-30 sekund.

Po trzecie miejsce finiszowała także zawodniczka Canyon-SRAM Alexis Ryan.

Wyniki wyścigu: 

1 Annemiek van Vleuten (Ned) Movistar Team Women 3:04:04
2 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing
3 Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing 0:00:19
4 Vittoria Guazzini (Ita) Valcar-Travel & Service
5 Alison Jackson (Can) Liv Racing
6 Grace Brown (Aus) Team BikeExchange
7 Floortje Mackaij (Ned) Team DSM
8 Eugenia Bujak (Slo) Ale’ BTC Ljubljana
9 Ellen van Dijk (Ned) Trek-Segafredo
10 Stine Borgli (Nor) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
11 Sarah Gigante (Aus) Team Tibco-Silicon Valley Bank
12 Hanna Nilsson (Swe) Lotto Soudal Ladies
13 Thalita De Jong (Ned) Bingoal Casino-Chevalmeire
14 Leah Thomas (USA) Movistar Team Women
15 Yara Kastelijn (Ned) Ciclismo Mundial 0:00:22
16 Juliette Labous (Fra) Team DSM
17 Evita Muzic (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
18 Soraya Paladin (Ita) Liv Racing 0:00:26
19 Jeanne Korevaar (Ned) Liv Racing 0:00:43
20 Liane Lippert (Ger) Team DSM 0:02:17
21 Elizabeth Deignan (GBr) Trek-Segafredo
22 Audrey Cordon Ragot (Fra) Trek-Segafredo 0:04:08
23 Noemi Rüegg (Swi) Stade Rochelais Charente- Maritime Women Cycling
24 Sarah Roy (Aus) Team BikeExchange
25 Sanne Cant (Bel) Ciclismo Mundial
26 Anouska Koster (Ned) Jumbo-Visma Women Team
27 Karlijn Swinkels (Ned) Jumbo-Visma Women Team 0:04:10
28 Mariia Novolodskaia (Rus) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team 0:04:12
29 Julie Van De Velde (Bel) Jumbo-Visma Women Team 0:04:13
30 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo 0:04:17
31 Clara Copponi (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:04:40
32 Marta Bastianelli (Ita) Ale’ BTC Ljubljana
33 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Basso Bikes Vaiano
34 Marta Jaskulska (Pol) Liv Racing
35 Lizbeth Yareli Salazar Vazquez (Mex) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team
36 Teuntje Beekhuis (Ned) Jumbo-Visma Women Team
37 Eva Buurman (Ned) Team Tibco-Silicon Valley Bank
38 Elise Chabbey (Swi) Canyon-SRAM Racing
39 India Grangier (Fra) Stade Rochelais Charente- Maritime Women Cycling
40 Sara Penton (Swe) Drops-le Col Supported by Tempur
41 Spela Kern (Slo) Massi Tactic Women Team
42 Inge van der Heijden (Ned) Ciclismo Mundial
43 Arianna Fidanza (Ita) Team BikeExchange
44 Maaike Boogaard (Ned) Ale’ BTC Ljubljana
45 Julia van Bokhoven (Ned) Parkhotel Valkenburg
46 Valerie Demey (Bel) Liv Racing 0:04:43
47 Sara Van De Vel (Bel) Team Rupelcleaning-Champion Lubricants
48 Moniek Tenniglo (Ned) Team BikeExchange
49 Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo 0:04:45
50 Lucinda Brand (Ned) Trek-Segafredo
51 Kristen Faulkner (USA) Team Tibco-Silicon Valley Bank 0:07:41
52 Eri Yonamine (Jpn) Team Tibco-Silicon Valley Bank
53 Pfeiffer Georgi (GBr) Team DSM 0:09:02
54 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
55 Nina Kessler (Ned) Team Tibco-Silicon Valley Bank
56 Femke Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg
57 Maria Vittoria Sperotto (Ita) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team
58 Ingvild Gåskjenn (Nor) Hitec Products
59 Ganna Solovei (Ukr) LVIV Cycling Team
60 Katia Ragusa (Ita) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team
61 Naomi De Roeck (Bel) LVIV Cycling Team
62 Danielle Christmas (GBr) Drops-le Col Supported by Tempur
63 Kylie Waterreus (Ned) Multum Accountants Ladies Cycling Team
64 Mireia Benito Pellicer (Spa) Massi Tactic Women Team
65 Amandine Fouquenet (Fra) Arkea Pro Cycling Team
66 Pien Limpens (Ned) Parkhotel Valkenburg
67 Ann-Sophie Duyck (Bel) Multum Accountants Ladies Cycling Team
68 Amalie Lutro (Nor) Hitec Products
69 Aniek van Alphen (Ned) Ciclismo Mundial
70 Lieke Nooijen (Ned) Parkhotel Valkenburg
71 Silvia Persico (Ita) Valcar-Travel & Service
72 Amelia Sharpe (GBr) NXTG Racing
73 Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
74 Marie Le Net (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
75 Maaike Coljé (Ned) Massi Tactic Women Team
76 Elise Vander Sande (Bel) Lotto Soudal Ladies
77 Céline van Houtum (Ned) Multum Accountants Ladies Cycling Team
78 Fien Delbaere (Bel) Multum Accountants Ladies Cycling Team
79 Nicole Steigenga (Ned) Doltcini-Van Eyck-Proximus Continental Team
80 Kelly Van Den Steen (Bel) Bingoal Casino-Chevalmeire
81 April Tacey (GBr) Drops-le Col Supported by Tempur
82 Teniel Campbell (TTo) Team BikeExchange
83 Alice Sharpe (Irl) Team Rupelcleaning-Champion Lubricants
84 Abby-Mae Parkinson (GBr) Lotto Soudal Ladies
85 Tanja Erath (Ger) Team Tibco-Silicon Valley Bank
86 Neve Bradbury (Aus) Canyon-SRAM Racing
87 Léa Curinier (Fra) Arkea Pro Cycling Team
88 Charlotte Becker (Ger) Arkea Pro Cycling Team
89 Victorie Guilman (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
90 Vita Heine (Nor) Massi Tactic Women Team
91 Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia Basso Bikes Vaiano
92 Inga Cesuliene (Ltu) Aromitalia Basso Bikes Vaiano
93 Fien Van Eynde (Bel) Doltcini-Van Eyck-Proximus Continental Team
94 Alice Towers (GBr) Drops-le Col Supported by Tempur
95 Ilse Pluimers (Ned) NXTG Racing
96 Julie De Wilde (Bel) Ciclismo Mundial
97 Olena Sharga (Ukr) LVIV Cycling Team
98 Svenja Betz (Ger) Team Rupelcleaning-Champion Lubricants
99 Anna Plichta (Pol) Lotto Soudal Ladies
100 Bronwyn Macgregor (NZl) LVIV Cycling Team
101 Antonia Gröndahl (Fin) Team Rupelcleaning-Champion Lubricants
102 Barbara Guarischi (Ita) Movistar Team Women
103 Evy Kuijpers (Ned) Liv Racing
104 Urska Zigart (Slo) Team BikeExchange
105 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women
106 Julia Soek (Ned) Team DSM
107 Sandra Levenez (Fra) Arkea Pro Cycling Team 0:09:11
108 Tatiana Guderzo (Ita) Ale’ BTC Ljubljana
DNS Marieke van Witzenburg (Ned) Doltcini-Van Eyck-Proximus Continental Team
DNS Julia Borgström (Swe) NXTG Racing
DNF Lorena Wiebes (Ned) Team DSM
DNF Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Movistar Team Women
DNF Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Movistar Team Women
DNF Ella Harris (NZl) Canyon-SRAM Racing
DNF Sophie Wright (GBr) Ale’ BTC Ljubljana
DNF Pernille Mathiesen (Den) Jumbo-Visma Women Team
DNF Marthe Truyen (Bel) Ciclismo Mundial
DNF Amber Aernouts (Bel) Doltcini-Van Eyck-Proximus Continental Team
DNF Victoire Berteau (Fra) Doltcini-Van Eyck-Proximus Continental Team
DNF Jade Lenaers (Bel) Doltcini-Van Eyck-Proximus Continental Team
DNF Lone Meertens (Bel) Lotto Soudal Ladies
DNF Pauline Allin (Fra) Arkea Pro Cycling Team
DNF Marie Morgane Le Deunff (Fra) Arkea Pro Cycling Team
DNF Claudia Jongerius (Ned) Bingoal Casino-Chevalmeire
DNF Caren Commissaris (Bel) Bingoal Casino-Chevalmeire
DNF Justine Ghekiere (Bel) Bingoal Casino-Chevalmeire
DNF Demmy Druyts (Bel) Bingoal Casino-Chevalmeire
DNF Leonie Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg
DNF Kirstie van Haaften (Ned) Parkhotel Valkenburg
DNF Elena Pirrone (Ita) Valcar-Travel & Service
DNF Silvia Pollicini (Ita) Valcar-Travel & Service
DNF Martina Alzini (Ita) Valcar-Travel & Service
DNF Margaux Vigie (Fra) Valcar-Travel & Service
DNF Jade Teolis (Fra) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team
DNF Mariia Miliaeva (Rus) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team
DNF Agua Marina Espinola Salinas (Par) Massi Tactic Women Team
DNF Mireia Trias Jordan (Spa) Massi Tactic Women Team
DNF Caroline Andersson (Swe) Hitec Products
DNF Mieke Kröger (Ger) Hitec Products
DNF Ann Helen Olsen (Nor) Hitec Products
DNF Anne Dorthe Ysland (Nor) Hitec Products
DNF Maria Martins (Por) Drops-le Col Supported by Tempur
DNF Elise Marie Olsen (Nor) Drops-le Col Supported by Tempur
DNF Lauren Creamer (Irl) LVIV Cycling Team
DNF Anna Nahirna (Ukr) LVIV Cycling Team
DNF Anna Badegruber (Aut) Multum Accountants Ladies Cycling Team
DNF Marijke De Smedt (Bel) Multum Accountants Ladies Cycling Team
DNF Olivija Baleisyte (Ltu) Aromitalia Basso Bikes Vaiano
DNF Giada Borghesi (Ita) Aromitalia Basso Bikes Vaiano
DNF Gemma Sernissi (Ita) Aromitalia Basso Bikes Vaiano
DNF Cathalijne Hoolwerf (Ned) NXTG Racing
DNF Rozemarijn Ammerlaan (Ned) NXTG Racing
DNF Catalina Anais Soto Campos (Chi) NXTG Racing
DNF Mia Griffin (Irl) Team Rupelcleaning-Champion Lubricants
DNF Isabelle Beckers (Bel) Team Rupelcleaning-Champion Lubricants
DNF Noemie Abgrall (Fra) Stade Rochelais Charente- Maritime Women Cycling
DNF Coralie Demay (Fra) Stade Rochelais Charente- Maritime Women Cycling
DNF Elodie Le Bail (Fra) Stade Rochelais Charente- Maritime Women Cycling
DNF Maeva Squiban (Fra) Stade Rochelais Charente- Maritime Women Cycling
DNF Sandra Alonso Dominguez (Spa) Bizkaia-Durango
DNF Iurani Blanco Calbet (Spa) Bizkaia-Durango
DNF Daniela Campos (Por) Bizkaia-Durango
DNF Emilie Fortin (Can) Bizkaia-Durango
DNF Nadine Michaela Gill (Ger) Bizkaia-Durango
DNF Elizabeth Holden (GBr) Bizkaia-Durango
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments