Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła świetne drugie miejsce w wyścigu Dwars door Vlaanderen Women. Polka przegrała w dwójkowym sprincie z Annemiek Van Vleuten, która odniosła pierwsze zwycięstwo w drużynie Movistar.
Przed wyścigiem mężczyzn w prestiżowym belgijskim klasyku rywalizowały panie. Miały do pokonania 122,2 km wokół Waregem.
Annemiek Van Vleuten uciekła wraz z Kasią Niewiadomą około 35 kilometrów przed metą. Holenderka i Polka zdołały utrzymać przewagę nad peletonem. 300 metrów przed metą finisz rozpoczęła Van Vleuten i była szybsza od świetnie jadącej Kasi, która jednak nie dysponuje takim sprintem jak zawodniczka Movistaru.
Świetnie uciekające zawodniczki próbowała gonić drużyna Trek-Segafredo pracująca dla obrończyni tytułu Ellen van Dijk, jednak Niewiadoma i Van Vleuten utrzymywały przewagę około 20-30 sekund.
Po trzecie miejsce finiszowała także zawodniczka Canyon-SRAM Alexis Ryan.
#DDVwomen An absolute thriller! 🇪🇺 It’s European Champion @AvVleuten who gets to throw her arms in the air in Waregem. 👏🏼 #DDV21 pic.twitter.com/fyeLHpVtsF
— Dwars dr Vlaanderen (@DwarsdrVlaander) March 31, 2021
Wyniki wyścigu:
1 | Annemiek van Vleuten (Ned) Movistar Team Women | 3:04:04 |
2 | Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-SRAM Racing | |
3 | Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing | 0:00:19 |
4 | Vittoria Guazzini (Ita) Valcar-Travel & Service | |
5 | Alison Jackson (Can) Liv Racing | |
6 | Grace Brown (Aus) Team BikeExchange | |
7 | Floortje Mackaij (Ned) Team DSM | |
8 | Eugenia Bujak (Slo) Ale’ BTC Ljubljana | |
9 | Ellen van Dijk (Ned) Trek-Segafredo | |
10 | Stine Borgli (Nor) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | |
11 | Sarah Gigante (Aus) Team Tibco-Silicon Valley Bank | |
12 | Hanna Nilsson (Swe) Lotto Soudal Ladies | |
13 | Thalita De Jong (Ned) Bingoal Casino-Chevalmeire | |
14 | Leah Thomas (USA) Movistar Team Women | |
15 | Yara Kastelijn (Ned) Ciclismo Mundial | 0:00:22 |
16 | Juliette Labous (Fra) Team DSM | |
17 | Evita Muzic (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | |
18 | Soraya Paladin (Ita) Liv Racing | 0:00:26 |
19 | Jeanne Korevaar (Ned) Liv Racing | 0:00:43 |
20 | Liane Lippert (Ger) Team DSM | 0:02:17 |
21 | Elizabeth Deignan (GBr) Trek-Segafredo | |
22 | Audrey Cordon Ragot (Fra) Trek-Segafredo | 0:04:08 |
23 | Noemi Rüegg (Swi) Stade Rochelais Charente- Maritime Women Cycling | |
24 | Sarah Roy (Aus) Team BikeExchange | |
25 | Sanne Cant (Bel) Ciclismo Mundial | |
26 | Anouska Koster (Ned) Jumbo-Visma Women Team | |
27 | Karlijn Swinkels (Ned) Jumbo-Visma Women Team | 0:04:10 |
28 | Mariia Novolodskaia (Rus) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team | 0:04:12 |
29 | Julie Van De Velde (Bel) Jumbo-Visma Women Team | 0:04:13 |
30 | Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo | 0:04:17 |
31 | Clara Copponi (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | 0:04:40 |
32 | Marta Bastianelli (Ita) Ale’ BTC Ljubljana | |
33 | Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia Basso Bikes Vaiano | |
34 | Marta Jaskulska (Pol) Liv Racing | |
35 | Lizbeth Yareli Salazar Vazquez (Mex) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team | |
36 | Teuntje Beekhuis (Ned) Jumbo-Visma Women Team | |
37 | Eva Buurman (Ned) Team Tibco-Silicon Valley Bank | |
38 | Elise Chabbey (Swi) Canyon-SRAM Racing | |
39 | India Grangier (Fra) Stade Rochelais Charente- Maritime Women Cycling | |
40 | Sara Penton (Swe) Drops-le Col Supported by Tempur | |
41 | Spela Kern (Slo) Massi Tactic Women Team | |
42 | Inge van der Heijden (Ned) Ciclismo Mundial | |
43 | Arianna Fidanza (Ita) Team BikeExchange | |
44 | Maaike Boogaard (Ned) Ale’ BTC Ljubljana | |
45 | Julia van Bokhoven (Ned) Parkhotel Valkenburg | |
46 | Valerie Demey (Bel) Liv Racing | 0:04:43 |
47 | Sara Van De Vel (Bel) Team Rupelcleaning-Champion Lubricants | |
48 | Moniek Tenniglo (Ned) Team BikeExchange | |
49 | Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo | 0:04:45 |
50 | Lucinda Brand (Ned) Trek-Segafredo | |
51 | Kristen Faulkner (USA) Team Tibco-Silicon Valley Bank | 0:07:41 |
52 | Eri Yonamine (Jpn) Team Tibco-Silicon Valley Bank | |
53 | Pfeiffer Georgi (GBr) Team DSM | 0:09:02 |
54 | Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing | |
55 | Nina Kessler (Ned) Team Tibco-Silicon Valley Bank | |
56 | Femke Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg | |
57 | Maria Vittoria Sperotto (Ita) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team | |
58 | Ingvild Gåskjenn (Nor) Hitec Products | |
59 | Ganna Solovei (Ukr) LVIV Cycling Team | |
60 | Katia Ragusa (Ita) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team | |
61 | Naomi De Roeck (Bel) LVIV Cycling Team | |
62 | Danielle Christmas (GBr) Drops-le Col Supported by Tempur | |
63 | Kylie Waterreus (Ned) Multum Accountants Ladies Cycling Team | |
64 | Mireia Benito Pellicer (Spa) Massi Tactic Women Team | |
65 | Amandine Fouquenet (Fra) Arkea Pro Cycling Team | |
66 | Pien Limpens (Ned) Parkhotel Valkenburg | |
67 | Ann-Sophie Duyck (Bel) Multum Accountants Ladies Cycling Team | |
68 | Amalie Lutro (Nor) Hitec Products | |
69 | Aniek van Alphen (Ned) Ciclismo Mundial | |
70 | Lieke Nooijen (Ned) Parkhotel Valkenburg | |
71 | Silvia Persico (Ita) Valcar-Travel & Service | |
72 | Amelia Sharpe (GBr) NXTG Racing | |
73 | Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | |
74 | Marie Le Net (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | |
75 | Maaike Coljé (Ned) Massi Tactic Women Team | |
76 | Elise Vander Sande (Bel) Lotto Soudal Ladies | |
77 | Céline van Houtum (Ned) Multum Accountants Ladies Cycling Team | |
78 | Fien Delbaere (Bel) Multum Accountants Ladies Cycling Team | |
79 | Nicole Steigenga (Ned) Doltcini-Van Eyck-Proximus Continental Team | |
80 | Kelly Van Den Steen (Bel) Bingoal Casino-Chevalmeire | |
81 | April Tacey (GBr) Drops-le Col Supported by Tempur | |
82 | Teniel Campbell (TTo) Team BikeExchange | |
83 | Alice Sharpe (Irl) Team Rupelcleaning-Champion Lubricants | |
84 | Abby-Mae Parkinson (GBr) Lotto Soudal Ladies | |
85 | Tanja Erath (Ger) Team Tibco-Silicon Valley Bank | |
86 | Neve Bradbury (Aus) Canyon-SRAM Racing | |
87 | Léa Curinier (Fra) Arkea Pro Cycling Team | |
88 | Charlotte Becker (Ger) Arkea Pro Cycling Team | |
89 | Victorie Guilman (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | |
90 | Vita Heine (Nor) Massi Tactic Women Team | |
91 | Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia Basso Bikes Vaiano | |
92 | Inga Cesuliene (Ltu) Aromitalia Basso Bikes Vaiano | |
93 | Fien Van Eynde (Bel) Doltcini-Van Eyck-Proximus Continental Team | |
94 | Alice Towers (GBr) Drops-le Col Supported by Tempur | |
95 | Ilse Pluimers (Ned) NXTG Racing | |
96 | Julie De Wilde (Bel) Ciclismo Mundial | |
97 | Olena Sharga (Ukr) LVIV Cycling Team | |
98 | Svenja Betz (Ger) Team Rupelcleaning-Champion Lubricants | |
99 | Anna Plichta (Pol) Lotto Soudal Ladies | |
100 | Bronwyn Macgregor (NZl) LVIV Cycling Team | |
101 | Antonia Gröndahl (Fin) Team Rupelcleaning-Champion Lubricants | |
102 | Barbara Guarischi (Ita) Movistar Team Women | |
103 | Evy Kuijpers (Ned) Liv Racing | |
104 | Urska Zigart (Slo) Team BikeExchange | |
105 | Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women | |
106 | Julia Soek (Ned) Team DSM | |
107 | Sandra Levenez (Fra) Arkea Pro Cycling Team | 0:09:11 |
108 | Tatiana Guderzo (Ita) Ale’ BTC Ljubljana | |
DNS | Marieke van Witzenburg (Ned) Doltcini-Van Eyck-Proximus Continental Team | |
DNS | Julia Borgström (Swe) NXTG Racing | |
DNF | Lorena Wiebes (Ned) Team DSM | |
DNF | Alicia Gonzalez Blanco (Spa) Movistar Team Women | |
DNF | Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Movistar Team Women | |
DNF | Ella Harris (NZl) Canyon-SRAM Racing | |
DNF | Sophie Wright (GBr) Ale’ BTC Ljubljana | |
DNF | Pernille Mathiesen (Den) Jumbo-Visma Women Team | |
DNF | Marthe Truyen (Bel) Ciclismo Mundial | |
DNF | Amber Aernouts (Bel) Doltcini-Van Eyck-Proximus Continental Team | |
DNF | Victoire Berteau (Fra) Doltcini-Van Eyck-Proximus Continental Team | |
DNF | Jade Lenaers (Bel) Doltcini-Van Eyck-Proximus Continental Team | |
DNF | Lone Meertens (Bel) Lotto Soudal Ladies | |
DNF | Pauline Allin (Fra) Arkea Pro Cycling Team | |
DNF | Marie Morgane Le Deunff (Fra) Arkea Pro Cycling Team | |
DNF | Claudia Jongerius (Ned) Bingoal Casino-Chevalmeire | |
DNF | Caren Commissaris (Bel) Bingoal Casino-Chevalmeire | |
DNF | Justine Ghekiere (Bel) Bingoal Casino-Chevalmeire | |
DNF | Demmy Druyts (Bel) Bingoal Casino-Chevalmeire | |
DNF | Leonie Bos (Ned) Parkhotel Valkenburg | |
DNF | Kirstie van Haaften (Ned) Parkhotel Valkenburg | |
DNF | Elena Pirrone (Ita) Valcar-Travel & Service | |
DNF | Silvia Pollicini (Ita) Valcar-Travel & Service | |
DNF | Martina Alzini (Ita) Valcar-Travel & Service | |
DNF | Margaux Vigie (Fra) Valcar-Travel & Service | |
DNF | Jade Teolis (Fra) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team | |
DNF | Mariia Miliaeva (Rus) A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team | |
DNF | Agua Marina Espinola Salinas (Par) Massi Tactic Women Team | |
DNF | Mireia Trias Jordan (Spa) Massi Tactic Women Team | |
DNF | Caroline Andersson (Swe) Hitec Products | |
DNF | Mieke Kröger (Ger) Hitec Products | |
DNF | Ann Helen Olsen (Nor) Hitec Products | |
DNF | Anne Dorthe Ysland (Nor) Hitec Products | |
DNF | Maria Martins (Por) Drops-le Col Supported by Tempur | |
DNF | Elise Marie Olsen (Nor) Drops-le Col Supported by Tempur | |
DNF | Lauren Creamer (Irl) LVIV Cycling Team | |
DNF | Anna Nahirna (Ukr) LVIV Cycling Team | |
DNF | Anna Badegruber (Aut) Multum Accountants Ladies Cycling Team | |
DNF | Marijke De Smedt (Bel) Multum Accountants Ladies Cycling Team | |
DNF | Olivija Baleisyte (Ltu) Aromitalia Basso Bikes Vaiano | |
DNF | Giada Borghesi (Ita) Aromitalia Basso Bikes Vaiano | |
DNF | Gemma Sernissi (Ita) Aromitalia Basso Bikes Vaiano | |
DNF | Cathalijne Hoolwerf (Ned) NXTG Racing | |
DNF | Rozemarijn Ammerlaan (Ned) NXTG Racing | |
DNF | Catalina Anais Soto Campos (Chi) NXTG Racing | |
DNF | Mia Griffin (Irl) Team Rupelcleaning-Champion Lubricants | |
DNF | Isabelle Beckers (Bel) Team Rupelcleaning-Champion Lubricants | |
DNF | Noemie Abgrall (Fra) Stade Rochelais Charente- Maritime Women Cycling | |
DNF | Coralie Demay (Fra) Stade Rochelais Charente- Maritime Women Cycling | |
DNF | Elodie Le Bail (Fra) Stade Rochelais Charente- Maritime Women Cycling | |
DNF | Maeva Squiban (Fra) Stade Rochelais Charente- Maritime Women Cycling | |
DNF | Sandra Alonso Dominguez (Spa) Bizkaia-Durango | |
DNF | Iurani Blanco Calbet (Spa) Bizkaia-Durango | |
DNF | Daniela Campos (Por) Bizkaia-Durango | |
DNF | Emilie Fortin (Can) Bizkaia-Durango | |
DNF | Nadine Michaela Gill (Ger) Bizkaia-Durango | |
DNF | Elizabeth Holden (GBr) Bizkaia-Durango |