fot. Mazovia Team

Organizatorzy Memoriału Andrzeja Trochanowskiego (UCI 1.2) poinformowali o odwołaniu tegorocznej edycji.

Memoriał Andrzeja Trochanowskiego zaplanowany na 1 maja miał być pierwszym polskim wyścigiem rangi UCI. Ze względu na pandemię koronawirusa i zwiększającą się liczbę zakażeń organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji. Ubiegłoroczna odsłona również nie odbyła się z powodu pandemii.

Z przykrością informujemy, że planowany na 1 maja 2021 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Memoriał Andrzeja Trochanowskiego nie odbędzie się. Zasadniczym powodem jest niestabilna sytuacja z rozwojem covid-19 na terenie Mazowsza, zwiększająca się skala zachorowań oraz prognozy mówiące o przewidywanym jej szczycie na przełomie kwietnia i maja.

Jesteśmy optymistami jeśli chodzi o przeprowadzenie 64. Dookoła Mazowsza 14-17 lipca oraz Puchar MON 18 lipca. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych, i do zobaczenia w lipcu.

– czytamy w oficjalnym komunikacie organizatora.

Memoriał Andrzeja Trochanowskiego odbywał się w okolicach mazowieckiego Baboszewa. Ostatnie cztery edycje padły łupem Aloisa Kankowskyego. W przeszłości wygrywali go między innymi Kamil Gradek czy Andre Schulze.

Wskutek odwołania wyścigu, pierwszą imprezą rangi UCI rozegraną w Polsce będzie Bałtyk – Karkonosze Tour (2.2) planowany w terminie 19-23 maja.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments