Foto: CANYON//SRAM Racing

Zawodniczki będą rywalizowały dziś w Trofeo Alfredo Binda – drugim worldtourowym klasyku w sezonie. Na starcie znajdą się dwie Polki – Marta Jaskulska (Liv Racing) oraz Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing).

Pofałdowana trasa Trofeo Alfredo Binda będzie mierzyła 143 kilometry. Wyścig zakończy się na 17-kilometrowej rundzie w okolicach Cittiglio, którą kolarki pokonają czterokrotnie. Na każdej pętli zlokalizowane będą dwa podjazdy – w Casalzuigno (0,7 km; 7,2 km; 15 km przed linią mety) i w Orino (3,4 km; 4,1%; 8 km przed linią mety).

fot. procyclingstats.com

Na starcie włoskiej jednodniówki znajdzie się wiele kolarek ze światowej czołówki – w barwach Team Jumbo-Visma pojedzie Marianne Vos, która triumfowała w tym wyścigu już czterokrotnie. Z dobrej strony mogą zaprezentować się też zawodniczki Trek-Segafredo – Elizabeth Deignan i Elisa Longo Borghini – które również w przeszłości były najlepsze w Cittiglio.

W tegorocznej edycji Trofeo Alfredo Binda wystartuje też Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) – zwyciężczyni z 2018 roku. Nie będzie ona jedyną Polką, którą będziemy mogli dziś oglądać, ponieważ w składzie Liv Racing znalazła się Marta Jaskulska.

Oprócz wymienionych już zawodniczek, o miejsce w czołówce mogą powalczyć między innymi Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope), Marta Bastianelli (Ale BTC Ljubljana), Hannah Barnes (Canyon SRAM Racing), Sofia Bertizzolo (Liv Racing), Amanda Spratt (Team BikeExchange), Chantal van den Broek-Blaak (SD Worx), Elisa Balsamo (Valcar – Travel&Service) czy Sarah Gigante (Team TIBCO – SVB).

Transmisję z Trofeo Alfredo Binda będzie można śledzić na antenie Eurosport 2 od godziny 14.30.

Lista startowa Trofeo Alfredo Binda 2021:

  1. Team Jumbo-Visma Women

1 VOS Marianne

2 BEEKHUIS Teuntje

3 MARKUS Riejanne

4 KOSTER Anouska

5 VAN DER BURG Nancy

6 VAN DE VELDE Julie

DS VAN WANROIJ Marieke

  1. Alé BTC Ljubljana

11 GARCÍA Mavi

12 REUSSER Marlen

13 BUJAK Eugenia

14 BASTIANELLI Marta

15 GUDERZO Tatiana

16 PINTAR Urša

DS LACQUANITI Fortunato

  1. Canyon SRAM Racing

21 AMIALIUSIK Alena

22 BARNES Hannah

23 CROMWELL Tiffany

24 HARVEY Mikayla

25 SHAPIRA Omer

26 NIEWIADOMA Katarzyna

DS LAUKE Ronny

  1. FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope

31 LUDWIG Cecilie Uttrup

32 CAVALLI Marta

33 CHAPMAN Brodie

34 FAHLIN Emilia

35 MUZIC Évita

36 WIEL Jade

DS BARRE Cédric

  1. Liv Racing

41 BERTIZZOLO Sofia

42 JACKSON Alison

43 JASKULSKA Marta

44 KOREVAAR Jeanne

45 PALADIN Soraya

46 ROOIJAKKERS Pauliena

DS BOOM Lars

  1. Movistar Team

51 AALERUD Katrine

52 ERIĆ Jelena

53 GONZÁLEZ Alicia

54 PATIÑO Paula Andrea

55 RODRÍGUEZ Gloria

56 THOMAS Leah

DS SANZ Jorge

  1. Team BikeExchange

61 SPRATT Amanda

62 KENNEDY Lucy

63 WILLIAMS Georgia

64 SANTESTEBAN Ane

65 ENSING Janneke

66 ŽIGART Urška

DS GONZALEZ-TABLAS Alejandro

  1. Team DSM

71 GEORGI Pfeiffer

72 LABOUS Juliette

73 OLAUSSON Wilma

74 MACKAIJ Floortje

75 PEPERKAMP Esmée

76 SOEK Julia

DS LAMBREGTS Bennie

  1. SD Worx

81 VAN DEN BROEK-BLAAK Chantal

82 CANUEL Karol-Ann

83 CECCHINI Elena

84 FISHER-BLACK Niamh

85 MOOLMAN Ashleigh

86 SHACKLEY Anna

DS STAM Danny

  1. Trek-Segafredo Women

92 DEIGNAN Elizabeth

93 LONGO BORGHINI Elisa

94 CORDON-RAGOT Audrey

95 WILES Tayler

96 WINDER Ruth

DS BRONZINI Giorgia

  1. Ceratizit-WNT Pro Cycling

101 MAGNALDI Erica

102 VIECELI Lara

103 ASENCIO Laura

104 BRAUSSE Franziska

105 HAMMES Kathrin

106 RIJKES Sarah

DS BALDINGER Dirk

  1. Valcar – Travel & Service

111 BALSAMO Elisa

112 GUAZZINI Vittoria

113 GASPARRINI Eleonora Camilla

114 SANGUINETI Ilaria

115 POLLICINI Silvia

116 PIERGIOVANNI Federica Damiana

DS ARZENI Davide

  1. Parkhotel Valkenburg

121 BUYSMAN Nina

122 NOOIJEN Lieke

123 GERRITSE Femke

124 LIMPENS Pien

126 VAN BOKHOVEN Julia

DS FAES Bart

  1. Team TIBCO – SVB

131 STEPHENS Lauren

132 GIGANTE Sarah

133 ERATH Tanja

134 DIXON Leah

135 YONAMINE Eri

DS HEDDERMAN Rachel

  1. A.R. Monex Women’s Pro Cycling Team

141 MILIAEVA Mariia

142 MERINO Eider

143 NOVOLODSKAIA Maria

144 RAGUSA Katia

145 SALAZAR Lizbeth Yareli

146 SPEROTTO Maria Vittoria

DS PICCOLO Aldo

  1. Aromitalia – Basso Bikes – Vaiano

151 LELEIVYTĖ Rasa

152 BALEIŠYTĖ Olivija

153 BORGHESI Giada

154 ČEŠULIENĖ Inga

155 MARCHESINI Giulia

156 BORGHESI Letizia

DS FERRARI Matteo

  1. Bepink

161 ZANARDI Silvia

162 ALESSIO Camilla

163 DRUMMOND Michaela

164 VITILLO Matilde

165 QUAGLIOTTO Nadia

166 VALSECCHI Silvia

DS ZINI Walter

  1. Born To Win G20 Ambedo

171 BALDUCCI Francesca

172 SIMONI Giorgia

173 CARBONARI Anastasia

174 SGRISLERI Martina

175 PALAZZI Alice

176 GEPPI Leonora

DS DIOGUARDI Giuseppe

  1. Cogeas – Mettler Pro Cycling Team

182 KLIMOVA Diana

183 GALIMULLINA Iuliia

184 UVAROVA Marina

185 KHATUNTSEVA Gulnaz

186 DRONOVA-BALABOLINA Tamara

DS KLIMOV Sergey

  1. Isolmant – Premac – Vittoria

191 FIDANZA Martina

192 PISCIALI Francesca

193 BARONI Francesca

194 GASPARINI Alice

195 REALINI Gaia

DS FIDANZA Giovanni

  1. Servetto – Makhymo – Beltrami TSA

201 POTOKINA Anna

202 SVARINSKA Lina

203 CASASOLA Sara

204 HEIGL Nadja

205 ZONTONE Asia

206 SIMEONI Elis

DS ROSSINO Dario

  1. Top Girls Fassa Bortolo

212 BARIANI Giorgia

213 DALLA VALLE Elisa

214 MARTURANO Greta

215 VETTORELLO Giorgia

216 SILVESTRI Debora

DS RIGATO Lucio

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments