fot. Mario Stiehl / Mazowsze Serce Polski

Włoch Mirco Maestri (Bardiani CSF Faizanè) triumfował w 8. edycji wyścigu GP Slovenian Istria. W słoweńskim klasyku na siódmej lokacie rywalizację zakończył sprinter zespołu Mazowsze Serce Polski Cycling Team Mihkel Räim.

Trasa niedzielnego wyścigu GP Slovenian Istria liczyła sobie w sumie 154-kilometry. Na trasie klasyka odbywającego się w Słowenii i prowadzonego na rundach znalazło się kilka krótkich podjazdów. Największą przeprawą było czterokrotnie pokonywane wzniesienie pod Baredi (2,9 km, śr. 6,7%). Mimo tego ostatnie kilometry były znacznie łatwiejsze, co nie wykluczało masowy sprint z peletonu.

Na liście startowej wyścigu GP Slovenian Istria (1.2) znalazły się dwie polskie ekipy kontynentalne: Voster ATS Team oraz Mazowsze Serce Polski Cycling Team.

Pogoda w Słowenii przywitała kolarzy bardzo silnym wiatrem. Niestety tuż po starcie w peletonie w jednej z kraks brał udział zawodnik zespołu Voster ATS Team – Paweł Franczak. Po przebyciu 100-kilometrów rywalizacji na czele jechała grupa licząca około 50 kolarzy. We wspomnianym peletonie jechali, zarówno kolarze zespołu Voster ATS Team, jak i zawodnicy ekipy Mazowsze Serce Polski.

Wspomniana już grupa dojechała do linii mety na rundach w mieście Izola. W końcowym sprincie prym wiedli włoscy kolarze. Najlepszy okazał się kolarz ekipy Bardiani CSF Faizanè Mirco Maestri. Na drugiej lokacie finiszował Leonardo Marchiori (Androni Giocattoli-Sidermec). Trzeci na mecie i trzeci z grona włoskich kolarzy był Daniel Smarzaro (D’Amico UM Tools). Sprinter zespołu Mazowsze Serce Polski, Estończyk Mihkel Räim zakończył rywalizację na siódmym miejscu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments