fot. Deceuninck – Quick Step

Już z kilka dni kolarze spotkają się na trasie włoskiego wyścigu Settimana Coppi & Bartali. Już dziś wiemy, że na starcie imprezy pojawi się kilku bardzo rozpoznawalnych zawodników.

Krótka włoska etapówka, rozgrywana w regionie Emilia-Romagna, to z reguły kapitalna szansa dla młodych zawodników, by pokazać się szerszej publiczności. Z pewnością nie inaczej będzie tym razem. Warto jednak zwrócić uwagę, że na wyścigu pojawi się także kilka mocnych nazwisk, które z pewnością będą miały jeden cel – wygrać.

W przypadku ekipy Deceuninck – Quick Step z pewnością oczy kibiców będą skierowane na Marka Cavendisha i Mauriego Vansevenanta. W szczególności drugi z nich w ostatnich tygodniach prezentował się znakomicie, co pozwala widzieć go w gronie faworytów. W barwach Movistaru liderem będzie z kolei Matteo Jorgenson, który ma za sobą znakomity występ w wyścigu Tirreno – Adriatico. Swoje trzy grosze do rywalizacji będzie chciał też dorzucić Damien Howson, który poprowadzi zespół Bike Exchange.

Co warto dodać, w barwach ekipy Vini – Zabu zaprezentują się Kamil Gradek i Jakub Mareczko. W barwach ekipy Jumbo – Visma warto z kolei zwrócić uwagę na Jonasa Vingegaarda oraz Finna Fishera-Blacka.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Kkk
Kkk

W przypadku artykułów tego typu polecam podawać datę kiedy dana impreza ma miejsce