fot. Milano-Sanremo

Zwycięzca zeszłorocznej edycji wyścigu Mediolan – San Remo Wout van Aert w sobotę spróbuje triumfować po raz drugi z rzędu na mecie na Via Roma.

26-letni Belg obecnie prezentuje świetną dyspozycję. Wout van Aert zakończył Tirreno-Adriatico na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Przy okazji wygrał on sprinterski etap oraz jazdę indywidualną na czas w wyścigu „Dwóch Mórz”. Lider zespołu Jumbo-Visma będzie jednym z największych faworytów, obok Mathieu van der Poela (Alpecin-Fenix) i Juliana Alaphilippe’a (Deceuninck-Quick-Step) do zwycięstwa w „wiosennych mistrzostwach świata”.

Resztę holenderskiego zespołu stworzą pomocnicy, którzy powinni wspierać Wouta van Aerta. W składzie ekipy kierowanej przez Richarda Plugge znaleźli się dwaj specjaliści od jazdy na czas: Edoardo Affini i Jos van Emden. Na niewielkich podjazdach na trasie „La Primavery” swoimi umiejętnościami będzie mógł się wykazać Sam Oomen. Drużynę Jumbo-Visma uzupełnią Holender Timo Roosen i dwaj doświadczeni Niemcy: Christoph Pfingsten oraz Paul Martens.

Skład zespołu Jumbo-Visma w wyścigu Mediolan – San Remo 2021:

Wout van Aert (Belgia), Christoph Pfingsten, Paul Martens (obaj Niemcy), Edoardo Affini (Włochy), Sam Oomen, Jos van Emden, Timo Roosen (wszyscy Holandia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments