fot. Jumbo-Visma

rozpoczynającym się w niedzielę, ośmioetapowym wyścigu Paryż-Nicea swoje starty w sezonie zainauguruje zwycięzca ostatnich dwóch edycji hiszpańskiej Vuelty – Primož Roglič.

Słoweniec ma bez wątpienia za sobą jeden z najlepszych sezonów w swojej karierze. Niestety rysą na roku 2020 pozostanie na zawsze przegrana Rogliča ze swoim rodakiem Tadejem Pogačarem (UAE Team Emirates) podczas ostatniego etapu Tour de France. Lider zespołu Jumbo-Visma patrzy jednak naprzód i nie może już się doczekać początku ścigania w 2021 roku.

Na początku sezonu zawsze trzeba zobaczyć, jak wszystko się potoczy. Podoba mi się mój nowy rower (zespół Jumbo-Visma zmienił sprzęt Bianchi na rowery marki Cérvelo, przyp.red), a hamulce tarczowe to dla nas krok do przodu. Mam też zaufanie do zespołu. Kiedy zobaczyłem, jak dobrze koledzy jeżdżą w UAE Tour, to nie mogłem już się doczekać początku sezonu. Obóz wysokogórski na Teneryfie przebiegł zgodnie z planem i chcę być najlepszą wersją siebie w nadchodzących wyścigach

– powiedział 31-letni Słoweniec.

Oprócz Rogliča o dobry wynik w klasyfikacji generalnej wyścigu „ku Słońcu” może pokusić się Steven Kruijswijk. Dla Holendra będzie to pierwszy start od Giro d’Italia. Przypomnijmy, że Kruijswijk musiał się wycofać z włoskiego Grand Touru z powodu zarażenia się koronawirusem. Kolejnym z zawodników, którzy mogą być widoczni na trudniejszych etapach będzie świeżo upieczony mistrz Nowej Zelandii George Bennett.

Debiut w nowych barwach holenderskiej drużyny zaliczy Sam Oomen, który ostatnio ścigał się w barwach Team Sunweb. Na trzecim etapie jazdy na czas o czołową lokatę może powalczyć Jos Van Emden. Nieocenioną pomocą swoim liderom powinien służyć popularny „Panzerwagen” – Tony Martin. Skład uzupełni Holender Lennard Hofstede.

Skład zespołu Jumbo-Visma w wyścigu Paryż-Nicea 2021:

George Bennett (Nowa Zelandia), Primož Roglič (Słowenia), Jos van Emden, Lennard Hofstede, Steven Kruijswijk, Sam Oomen (wszyscy Holandia) oraz Tony Martin (Niemcy).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments