fot. Movistar

Ekipa Movistar Team podała składy żeńskiej i męskiej ekipy na Strade Bianche. Liderką kobiecej drużyny będzie aktualna mistrzyni Europy ze startu wspólnego – Annemiek van Vleuten – a w wyścigu mężczyzn o dobry wynik postara się Alejandro Valverde.

Już teraz zapraszamy na relację tekstową “live” z wyścigu Strade Bianche, która rozpocznie się na naszym portalu w sobotę 6 marca o godzinie 11:40.

W sobotę zarówno mężczyźni, jak i kobiety powalczą we Włoszech w Strade Bianche. Panowie będą mieli do pokonania 183 kilometry z jedenastoma sektorami szutrowymi, natomiast kobiety będą ścigały się na trasie krótszej o 47 kilometrów i zmierzą się z ośmioma sektorami szutru. Obydwa wyścigi zakończą się na Piazza del Campo w Sienie.

Liderką składu kobiet będzie Annemiek van Vleuten, dla której będzie to drugi start w barwach hiszpańskiej ekipy. Holenderka triumfowała w ostatnich dwóch edycjach wyścigu. Oprócz niej, w Strade Bianche wystartuje między innymi Leah Thomas, która w ubiegłym roku zajęła tam drugą pozycję.

Mężczyznom o dobry wynik w Strade Bianche będzie o wiele trudniej. Liderem ekipy powinien być Alejandro Valverde, jednak doświadczony Hiszpan wszedł w sezon bardzo spokojnie. Oprócz niego w składzie drużyny Eusebio Unzue znaleźli się między innymi Ivan Garcia Cortina, Gonzalo Serrano czy młody Abner Gonzalez.

Kobiecy skład Movistar Team na Strade Bianche: Annemiek van Vleuten, Gloria Rodriguez, Katrine Aalerud, Jelena Erić, Aude Biannic, Leah Thomas.

Męski skład Movistar Team na Strade Bianche: Alejandro Valverde, Ivan Garcia Cortina, Gonzalo Serrano, Hector Carretero, Abner Gonzalez, Sergio Samitier, Lluis Mas.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments