fot. UAE Tour

Kolejną drużyną, która opublikowała skład na Strade Bianche (6 marca) jest Alpecin-Fenix. Liderem belgijskiej formacji będzie Mathieu van der Poel, który ma za sobą bardzo dobry początek sezonu.

Już teraz zapraszamy na relację tekstową “live” z wyścigu Strade Bianche, która rozpocznie się na naszym portalu w sobotę 6 marca o godzinie 11:40.

Alpecin-Fenix w ubiegłym roku zwyciężył w rankingu Europe Tour, dzięki czemu zapraszany jest na każdy wyścig rangi World Tour. Belgijska formacja korzysta z tego przywileju – jej kolarze wzięli dotychczas udział w UAE Tour, z którego wycofali się ze względu na zakażenie koronawirusem w ekipie, a także w otwierającym kolarską wiosnę Omloop Het Nieuwsblad.

Kolejnym worldtourowym wyścigiem w kalendarzu będzie Strade Bianche – włoski klasyk obfitujący w krótkie podjazdy i sektory szutrowe. Również na ten wyścig zaproszenie przyjęła drużyna Alpecin-Fenix.

Jej liderem będzie Mathieu van der Poel, dla którego będzie to drugi start w tym wyścigu. Holender, który rok temu zajął w Strade Bianche 15. pozycję, będzie jednym z głównych faworytów do zwycięstwa.

Mathieu van der Poel pokazał już w tym roku, że jest w dobrej dyspozycji. Po zakończeniu sezonu przełajowego, który zwieńczył trzecim z rzędu mistrzostwem świata, wystartował w UAE Tour, gdzie wygrał pierwszy etap. Później wystartował w Kuurne-Bruksela-Kuurne i Le Samyn – w obu wyścigach jechał aktywnie.

Holender do pomocy będzie miał siedmiu kolegów: Otto Vergaerde, Gianni Vermeersch, Philipp Walsleben, Petr Vakoc, Xandro Meurisse, Jonas Rickaert.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments