fot. CERATIZIT - WNT Pro Cycling

Aż ośmioro reprezentantów Polski stanie dziś na starcie klasyka Omloop Het Nieuwsblad.

W 13. edycji wyścigu Omloop Het Nieuwsblad kobiet na starcie zobaczymy cztery Polki. W barwach nowych zespołów zaprezentują się mistrzyni Polski w wyścigu ze startu wspólnego Marta Lach (Ceratizit-WNT Pro Cycling) i mistrzyni naszego kraju w jeździe na czas Anna Plichta (Lotto Soudal).

W ekipie Canyon-SRAM swój czwarty sezon rozpocznie Katarzyna Niewiadoma, która była dziewiąta w 86. edycji Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski 2020 Roku. Natomiast najbardziej doświadczona Małgorzata Jasińska po raz pierwszy będzie się ścigać pod egidą nowego sponsora zespołu Women Cycling Sports Team.

W wyścigu mężczyzn zobaczymy w sumie czterech reprezentantów Polski. W 77. edycji klasyka Omloop Het Nieuwsblad zadebiutuje Szymon Sajnok. Kolarz zespołu Cofidis, w trakcie swojej kariery nie miał jeszcze okazji ścigać się w Omloop. Większy bagaż doświadczeń w tym wyścigu mają Michał Gołaś (INEOS Grenadiers) oraz Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe). Zarówno „Goły”, jak i „Bodi” będą starać się wspomóc swoich liderów na trasie jutrzejszego wyścigu.

Na starcie Omloop Het Nieuwsblad pojawi się, także najbardziej utytułowany Polak w historii tego klasyka – Łukasz Wiśniowski. W 2018 roku popularny „Wiśnia” rywalizację w Omloop zakończył na drugim miejscu. Wiśniowski powinien być jednym z liderów zespołu Qhubeka-ASSOS w tegorocznej edycji wyścigu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments