fot. UAE Tour

Lider wyścigu UAE Tour, Tadej Pogačar oraz jego kolega z ekipy UAE Team Emirates Jan Polanc zostali ukarani 10 sekundową karą czasową.

W wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Tadej Pogačar pewnie zmierza po triumf w klasyfikacji generalnej UAE Tour. Mimo tego przewaga Słoweńca wynosząca przed dzisiejszym etapem 45 sekund nad Adamem Yatesem (INEOS Grenadiers) zmniejszyła się po finiszu szóstego odcinka o całe 10 sekund.

Sędziowie wyścigu UAE Tour zdecydowali ukarać Tadeja Pogačara i Jana Polanca 10 sekundową karą w klasyfikacji generalnej. Polanc na końcowych 100-metrach szóstego etapu mocno popchnął ręką Pogačara i stąd decyzja o ukaraniu dwójki zawodników z drużyny UAE Team Emirates. Tę informację potwierdziła sama ekipa w rozmowie z portalem Cyclingnews. Ponadto Słoweńcom odjęto po cztery punkty w klasyfikacji punktowej oraz otrzymali oni mandat w wysokości 200 franków szwajcarskich.

Jutro odbędzie się finałowy, płaski etap wyścigu UAE Tour, który po 147-kilometrach rywalizacji zakończy się w Abu Dhabi.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments