fot. Alpecin-Fenix

Kolarze Alpecin-Fenix nie wystartują do dzisiejszego etapu UAE Tour. Belgijska drużyna wycofała się z rywalizacji z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa jednego z członków ekipy. Oznacza to, że wyścig opuści jego lider – Mathieu van der Poel – który triumfował na wczorajszym etapie.

Drużyna Alpecin-Fenix za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że wycofała się z rywalizacji w UAE Tour. Powodem takiej decyzji jest pozytywny wynik testu na koronawirusa jednego z członków personelu ekipy. Ekipa potwierdziła, że osoba chora i wszyscy, którzy mieli z nią kontakt zostali poddani izolacji.

– Alpecin-Fenix w porozumieniu z organizatorem UAE Tour podjęła decyzję o wycofaniu się z wyścigu, by zabezpieczyć „bańkę wyściGową” i umożliwić bezpieczne kontynuowanie wyścigu

– czytamy w oficjalnym komunikacie drużyny.

W ekipie Alpecin-Fenix ściga się Mathieu van der Poel, który po wczorajszym etapie został liderem wyścigu. Holender w końcowym sprincie wyprzedził między innymi Davida Dekkera (Team Jumbo-Visma) i Michaela Morkova (Deceuninck – Quick Step).

Oprócz Holendra, w barwach Alpecin-Fenix w UAE Tour startowali Jasper Philipsen, Roy Jans, Jonas Rickaert, Kristian Sbaragli, Gianni Vermeersch oraz Louis Vervaeke.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments