fot. UAE Team Emirates

Zwycięzca Tour de France 2020 Tadej Pogačar będzie liderem drużyny UAE Team Emirates podczas domowego wyścigu dookoła Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Słoweniec przyznał, że rozpoczęciu nowego sezonu towarzyszą spore emocje. 

Celem drużyny UAE Team Emirates w „etapówce” na ojczystej ziemi jej tytularnego sponsora jest oczywiście zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, a także sukcesy na poszczególnych etapach. Obok Pogačara jedną z głównych ról w drużynie będzie odgrywał sprinter Fernando Gaviria, ale w składzie znaleźli się też Rafał Majka, Davide Formolo, Jan Polanc, Mikkel Bjerg oraz Max Richeze.

– To jest mój pierwszy wyścig w nowym sezonie i dlatego jestem trochę podekscytowany powrotem do rywalizacji. Moje przygotowania poszły bardzo dobrze, byliśmy na Teneryfie, gdzie spędziliśmy kilka tygodni i wykonaliśmy bardzo wartościową pracę przy sprzyjających warunkach atmosferycznych

– powiedział Pogačar.

Słoweniec wygrał w ubiegłym roku etap z metą na Jebel Hafeet, co przywołuje u niego miłe wspomnienia związane z wyścigiem UAE Tour.

– Pamiętam doskonale to zwycięstwo. W tym roku będzie trochę inaczej, ale mimo to wszyscy jesteśmy zmotywowani, by w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dać z siebie wszystko

– zadeklarował lider UAE Team Emirates.

W programie Pogačara na sezon 2021 znajdują się dwa wielkie toury: Tour de France, gdzie podejmie obronę żółtej koszulki oraz Vuelta, gdzie w 2019 roku stał na podium.

Dyrektor sportowy w drużynie UAE Team Emirates Joxean Fernandez Matxin zapowiada, że celem jego podopiecznych w domowym wyścigu będzie szukanie zwycięstw, a jeśli uda się zdobyć „generalkę”, tym lepiej.

– Naszym celem jest powtórzyć to, co zrobiliśmy w tamtym roku, czyli opuścić wyścig z przynajmniej jednym zwycięstwem. Jeśli wygramy klasyfikację generalną, to będzie fantastycznie. Pogacar będzie naszym liderem, ale w rzeczywistości mamy taki skład, który jest w stanie odnaleźć się w różnych okolicznościach. Będziemy mogli grać wieloma kartami, zwłaszcza na podjazdach. Gaviria także ma w tym wyścigu dobrą historię, więc będzie odgrywał główną rolę w sprintach

– wyjaśnił Matxin.

Poprzedni artykułTour du Haut Var 2021: Bauke Mollema otwiera wyścig
Następny artykułBauke Mollema: „To był długi sprint, ale udało mi się wygrać”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments