fot. INEOS Grenadiers

Ivan Sosa (INEOS Grenadiers) zwyciężył w zakończonym wczoraj Tour de La Provence. Dla 23-letniego Kolumbijczyka jest to trzynasty triumf w karierze.

Wczoraj zakończył się czterodniowy wyścig Tour de La Provence. W klasyfikacji generalnej imprezy zwyciężył Ivan Sosa z INEOS Grenadiers. Kolumbijczyk zapewnił sobie triumf w wyścigu na etapie z metą pod Chalet Reynard na Mont Ventoux. Wykorzystał tam pracę swoich kolegów z ekipy i na 5 kilometrów do mety zaatakował z grupki faworytów.

23-latek dość szybko oderwał się od pozostałych zawodników i wypracował sobie 20-sekundową przewagę. Linię mety pod Chalet Reynard przeciął 15 sekund przed swoim zespołowym kolegą – Eganem Bernalem. Sosa objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, które utrzymał na ostatnim etapie.

– Jestem bardzo zadowolony z pracy, jaką wykonała drużyna. To świetny początek sezonu. Zająłem miejsce na podium obok dwóch niezwykłych zawodników, co wiele dla mnie znaczy. Dało mi to dużo pewności siebie

– mówił po wyścigu Sosa cytowany przez Wielerflits.nl.

Dla młodego Kolumbijczyka było to trzynaste zwycięstwo w karierze. Wcześniej triumfował między innymi na etapach i w klasyfikacji generalnej (dwukrotnie) Vuelta a Burgos, a także w Sibiu Cycling Tour i Adriatica Ionica Race.

Kolejnym wyścigiem, w którym zobaczymy Ivna Sosę, będzie UAE Tour, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 21 lutego. Oprócz Kolumbijczyka, na Bliskim Wschodzie w ekipie INEOS Grenadiers wystartują między innymi Filippo Ganna, Adam Yates i Luke Rowe. Na razie nieznane są dalsze plany startowe Sosy. Prawdopodobnie weźmie on udział w Giro d’Italia, gdzie będzie pomagał Eganowi Bernalowi.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments