fot. Getty Images Sport

Belgijski specjalista od jazdy na czas Victor Campenaerts podzielił się swoimi planami startowymi w sezonie 2021 za pośrednictwem swojej ekipy Team Qhubeka ASSOS. 

Zawodnik zespołu kierowanego przez Douglasa Rydera swoje starty w 2021 roku ma zamiar planowo rozpocząć podczas weekendu otwierającego ściganie w Belgii. Campenaerts będzie się ścigać w Omloop Het Nieuwsblad oraz w Kuurne-Bruksela-Kuurne pod koniec lutego. Następnie w marcu Belg wystartuje w wyścigu Paryż-Nicea.

Po wyścigu “ku Słońcu” rekordzista świata w jeździe godzinnej na torze powróci do swojego kraju, aby wystartować w kilku wyścigach klasycznych. Campenaerts pojawi się na starcie E3 Saxo Bank Classic, Scheldeprijs oraz w Brabanckiej Strzale.

W dalszej części sezonu 29-letni zawodnik ma w planach start w dwóch Wielkich Tourach. W Giro d’Italia Victor Campenaerts startował już czterokrotnie i wielokrotnie kończył etapy w pierwszej trójce, ale nigdy nie odniósł triumfu etapowego. Być może w tym roku to mu się uda. Po starcie we włoskim Grand Tourze Belg ma w planach, jeszcze debiut w wyścigu Tour de France.

Kalendarz startów Victora Campenaertsa w sezonie 2021:

Omloop Het Nieuwsblad (27 lutego)

Kuurne-Bruksela-Kuurne (28 lutego)

Paryż-Nicea (7-14 marca)

E3 Saxo Bank Classic (26 marca)

Scheldeprijs (7 kwietnia)

Brabancka Strzała (14 kwietnia)

Giro d’Italia (8-30 maja)

Tour de France (26 czerwca-18 lipca)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments