fot. La Vuelta

38-letni Hiszpan Fran Ventoso, który ostatnio reprezentował barwy CCC Team, postanowił zakończyć profesjonalną karierę kolarską.

Ventoso uprawiał kolarską karierę przez siedemnaście lat. W tym czasie odniósł 27 zwycięstw, w tym dwa w Giro d’Italia oraz jedno w hiszpańskiej Vuelcie. Zanim zasilił szeregi nieistniejących już “Pomarańczowych” bronił barw między innymi Movistaru oraz BMC.

– Po siedemnastu latach zdecydowałem się zakończyć karierę. W tym czasie przeżyłem wiele dobrych i złych momentów, ale wszystkie na zawsze pozostaną w mojej pamięci, ponieważ sprawiły, że jestem taką, a nie inną osobą

– napisał na Instagramie Fran Ventoso i podziękował również wszystkim osobom, które spotkał na swojej kolarskiej drodze – kolegom z drużyn, menadżerom, masażystom oraz rodzinie.

– Nie mówię do widzenia, tylko do zobaczenia wkrótce. Rower zawsze będzie obecny w moim życiu, a zebrane doświadczenie zamierzam przekazać młodszym pokoleniom. Od dziś zaczynam pisać nowy rozdział. Chcę rozpocząć nowe projekty, które – mam nadzieję – dojdą do skutku w najbliższej przyszłości

– dodał Fran Ventoso.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Fran Ventoso (@franventoso)