Foto: Team Jumbo-Visma

Już w niedzielę 27 grudnia holenderska telewizja NOS opublikuje dokument Code Geel dotyczący zespołu Jumbo-Visma w trakcie tegorocznego Tour de France.

Przez większość 107. edycji „Wielkiej Pętli” wydawało się, że zespół Jumbo-Visma w pełni kontroluje najważniejszy wyścig na świecie. Jednak na finałowym etapie jazdy indywidualnej na czas Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) wydarł zwycięstwo swojemu rodakowi i liderowi holenderskiemu zespołowi Primožowi Rogličowi. Wszystkie chwile z bliska z wnętrza drużyny Richarda Plugge mógł oglądać i rejestrować reporter Kees Jongkind z NOS Studio Sport o czym holenderska stacja poinformowała w komunikacie prasowym.

Jest to jedno z najbardziej spektakularnych i dramatycznych wydarzeń w historii Tour de France. Reporter Kees Jongkind doświadczył tego z bliska i wrócił z Francji z 400 godzinami wyjątkowego materiału. Wszystko było nam wolno filmować i wykorzystywać. Sceny z autobusu, sceny z hotelu, emocje w samochodzie lidera zespołu oraz czasami bolesna rzeczywistość. Rezultatem jest 75-minutowy film dokumentalny, w którym widz może również zobaczyć, jak sen o żółtej koszulce się kończy

– czytamy w komunikacie prasowym.

Po emisji tej wiosny dokumentu El Día Menos Pensado o zespole Movistaru, w którym widzieliśmy trudną atmosferę wewnątrz autobusu ekipy Eusebio Unzué z pewnością możemy się spodziewać ciekawych obrazków z wnętrza Jumbo-Visma. Emisja filmu Code Geel odbędzie się 27 grudnia o godzinie 18.10 na kanale NPO 1. Na ten moment nie wiemy jeszcze, czy dokument będzie udostępniony później w internecie w innym języku niż język niderlandzki.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments