fot. A.S.O./Alex Broadway

Nairo Quintana po rocznej nieobecności wróci na Tour Colombia. Kolumbijczyk zapowiedział to na antenie kolumbijskiego radia Antena 2.

W zeszłym roku Quintana, choć rozpoczął sezon w kraju, od organizowanych na przełomie stycznia i lutego mistrzostw kraju, to nie zdecydował się na pozostanie w nim jeszcze przez dwa tygodnie, by wziąć udział w największym lokalnym wyścigu – Tour Colombia 2.1, ostatecznie wygranym przez Sergio Higuitę. Teraz ma być inaczej.

Na pewno przyjadę na Tour Colombia, choć nie wiem, w jakiej będę wtedy formie

– zapowiedział na Antenie 2 ulubieniec kolumbijskiej publiczności, który w 2019 roku zajął w wyścigu 5. miejsce.

Jeśli Kolumbijczyk szedłby dokładnie takim samym torem przygotowań, jak w tym roku, to prawdopodobnie mógłby liczyć na bardzo dobry wynik w swoim domowym wyścigu. W końcu ściganie w 2020 zaczął od pewnego zwycięstwa w umiejscowionym w bardzo podobnym terminie Tour de la Provence. Być może jednak Quintana postanowi jednak zmienić kilka rzeczy, ponieważ obecny sezon skończył się dla niego dość rozczarowująco – dopiero 17. miejscem w Tour de France.

Niezależnie jednak od planu treningowego Quintany, jego terminarz startowy ma zdaniem dziennikarzy Anteny 2 bardzo mocno przypominać ten z zeszłego roku. Jego najważniejszym celem znów ma być Tour de France, do którego ma się przygotować biorąc udział w kilku większych i mniejszych wyścigach we Francji.

 

 

 

Poprzedni artykułFrantišek Sisr kończy karierę
Następny artykułMatteo Pelucchi i Lasse Norman Hansen w Qhubeka-ASSOS
Trenował kolarstwo w Krakusie Swoszowice i biegi średnie w Wawelu Kraków, ale ulubionego sportowego wspomnienia dorobił się startując na 60 metrów w Brzeszczach. W 2017 roku na oczach biegnącej chwilę wcześniej Ewy Swobody wystartował sekundę po wystrzale startera, gdy rywale byli daleko z przodu. W pisaniu refleks również nie jest jego mocną stroną, ale stara się nadrabiać jakością.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments