lavuelta.es

Dzisiejszy etap Vuelta a Espana po raz drugi zakończył się finiszem z dużej grupy. Zwyciężył w nim Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step), który w końcówce wyprzedził Pascala Ackermanna (BORA-hansgrohe) i Gerbena Thijssena (Lotto Soudal). Decyzją sędziów Irlandczyk został relegowany, więc etapowy triumf przypadł Pascalowi Ackermannowi.

Zawodnicy ścigali się dziś na lekko pofałdowanej trasie z Castrillo del Val do Aguilar de Campoo. Szczególnie na początku i na końcu etapu kolarze pokonywali kilka małych pagórków, lecz nie miały one wpływu na przebieg rywalizacji. 65 kilometrów przed metą zlokalizowany był lotny finisz. 

fot. procyclingstats

Jako że dzisiejszy etap był jedną z czterech szans na walkę sprinterów, do z góry skazanej na niepowodzenie ucieczki zabrało się dwóch zawodników – Aritz Bagues (Caja Rural – Seguros RGA) i Juan Felipe Osorio (Burgos – BH). Uciekinierzy wypracowali sobie początkowo pięciominutową przewagę. Peleton odrobinę po chwili podkręcił tempo i jego strata do odjazdu zmniejszyła się do trzech minut i na tym poziomie utrzymywała się przez kilkadziesiąt kilometrów.

W międzyczasie w peletonie doszło do kilku kraks, w których ucierpieli Hector Saez (Caja Rural – Seguros RGA), Pascal Ackermann (BORA-hansgrohe) i Dorian Godon (AG2R La Mondiale). Na lotnym finiszu w Herrera de Pisuerga najszybszy był Artiz Bagues.

Około 45 kilometrów przed metą peleton wziął się do pracy, co spowodowało znaczne zmniejszenie przewagi uciekinierów. Ostatecznie zostali oni złapani na 22 kilometry przed finiszem. Chwilę później defekt zaliczył wicelider wyścigu – Primoz Roglic (Team Jumbo-Visma), lecz chwilę później wrócił do peletonu.

Doszło do finiszu z dużej grupy, w którym najszybszy był Sam Bennett. Podium uzupełnili Pascal Ackermann i Gerben Thijssen. Decyzją sędziów Irlandczyk z Deceuninck – Quick Step został przeniesiony na koniec grupy. Zwycięstwo etapowe zostało zapisane Pascalowi Ackermannowi.

Wyniki 9. etapu Vuelta a Espana:

1 Ackermann Pascal BORA – hansgrohe 3:39:55
2 Thijssen Gerben Lotto Soudal ,,
3 Kanter Max Team Sunweb ,,
4 Philipsen Jasper UAE-Team Emirates ,,
5 Mareczko Jakub CCC Team ,,
6 Renard Alexis Israel Start-Up Nation ,,
7 Aberasturi Jon Caja Rural – Seguros RGA ,,
8 Manzin Lorrenzo Team Total Direct Energie ,,
9 Stannard Robert Mitchelton-Scott ,,
10 Janse van Rensburg Reinardt NTT Pro Cycling ,,
11 Morin Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits ,,
12 Cort Magnus EF Pro Cycling ,,
13 Liepiņš Emīls Trek – Segafredo ,,
14 Jauregui Quentin AG2R La Mondiale ,,
15 Bol Jetse Burgos-BH ,,
16 Tanfield Harry AG2R La Mondiale ,,
17 Mørkøv Michael Deceuninck – Quick Step ,,
18 Molenaar Alex Burgos-BH ,,
19 Sütterlin Jasha Team Sunweb ,,
20 Wiśniowski Łukasz CCC Team ,,
21 Großschartner Felix BORA – hansgrohe ,,
22 Selig Rüdiger BORA – hansgrohe ,,
23 Carapaz Richard INEOS Grenadiers ,,
24 Salmon Martin Team Sunweb ,,
25 Chaves Esteban Mitchelton-Scott ,,
26 Gaudu David Groupama – FDJ ,,
27 Poels Wout Bahrain – McLaren ,,
28 Erviti Imanol Movistar Team ,,
29 Ezquerra Jesús Burgos-BH ,,
30 Smith Dion Mitchelton-Scott ,,
31 Martin Guillaume Cofidis, Solutions Crédits ,,
32 Simon Julien Team Total Direct Energie ,,
33 Wright Alfred Bahrain – McLaren ,,
34 Bennett George Team Jumbo-Visma ,,
35 Oliveira Rui UAE-Team Emirates ,,
36 Vlasov Aleksandr Astana Pro Team ,,
37 Cavagna Rémi Deceuninck – Quick Step ,,
38 Räim Mihkel Israel Start-Up Nation ,,
39 Armirail Bruno Groupama – FDJ ,,
40 Hofstede Lennard Team Jumbo-Visma ,,
41 Izagirre Gorka Astana Pro Team ,,
42 Soler Marc Movistar Team ,,
43 Roglič Primož Team Jumbo-Visma ,,
44 Štybar Zdeněk Deceuninck – Quick Step ,,
45 de la Cruz David UAE-Team Emirates ,,
46 Paluta Michał CCC Team ,,
47 Rojas José Joaquín Movistar Team ,,
48 Mäder Gino NTT Pro Cycling ,,
49 Hollenstein Reto Israel Start-Up Nation ,,
50 Mas Enric Movistar Team ,,
51 Martin Dan Israel Start-Up Nation ,,
52 Henao Sergio UAE-Team Emirates ,,
53 Goossens Kobe Lotto Soudal ,,
54 Amador Andrey INEOS Grenadiers ,,
55 Van der Sande Tosh Lotto Soudal ,,
56 Sánchez Luis León Astana Pro Team ,,
57 Dewulf Stan Lotto Soudal ,,
58 Oliveira Nelson Movistar Team ,,
59 Goldstein Omer Israel Start-Up Nation ,,
60 Carthy Hugh EF Pro Cycling ,,
61 Kuss Sepp Team Jumbo-Visma ,,
62 Le Gac Olivier Groupama – FDJ ,,
63 Valverde Alejandro Movistar Team ,,
64 Périchon Pierre-Luc Cofidis, Solutions Crédits ,,
65 Roux Anthony Groupama – FDJ ,,
66 Laas Martin BORA – hansgrohe ,,
67 Lastra Jonathan Caja Rural – Seguros RGA ,,
68 Cattaneo Mattia Deceuninck – Quick Step ,,
69 Smit Willie Burgos-BH ,,
70 Grmay Tsgabu Mitchelton-Scott ,,
71 Schultz Nick Mitchelton-Scott ,,
72 Madrazo Ángel Burgos-BH ,,
73 Nieve Mikel Mitchelton-Scott ,,
74 Ladagnous Matthieu Groupama – FDJ ,,
75 Oliveira Ivo UAE-Team Emirates ,,
76 Steimle Jannik Deceuninck – Quick Step ,,
77 Kudus Merhawi Astana Pro Team ,,
78 Eg Niklas Trek – Segafredo ,,
79 Vilela Ricardo Burgos-BH ,,
80 Barta Will CCC Team ,,
81 Van Moer Brent Lotto Soudal ,,
82 Herrada José Cofidis, Solutions Crédits ,,
83 Maté Luis Ángel Cofidis, Solutions Crédits ,,
84 Sosa Iván Ramiro INEOS Grenadiers ,,
85 García Jhojan Caja Rural – Seguros RGA ,,
86 Donovan Mark Team Sunweb ,,
87 Barbero Carlos NTT Pro Cycling ,,
88 Storer Michael Team Sunweb ,,
89 López Juan Pedro Trek – Segafredo ,,
90 Peters Nans AG2R La Mondiale ,,
91 Arcas Jorge Movistar Team ,,
92 Gesink Robert Team Jumbo-Visma ,,
93 Wellens Tim Lotto Soudal ,,
94 Formolo Davide UAE-Team Emirates ,,
95 Bagioli Andrea Deceuninck – Quick Step ,,
96 Garrison Ian Deceuninck – Quick Step ,,
97 Power Robert Team Sunweb ,,
98 van den Berg Julius EF Pro Cycling ,,
99 Dlamini Nic NTT Pro Cycling ,,
100 Buitrago Santiago Bahrain – McLaren ,,
101 Godon Dorian AG2R La Mondiale ,,
102 Valgren Michael NTT Pro Cycling ,,
103 Froome Chris INEOS Grenadiers ,,
104 Martens Paul Team Jumbo-Visma ,,
105 de Kort Koen Trek – Segafredo ,,
106 Gasparotto Enrico NTT Pro Cycling ,,
107 Docker Mitchell EF Pro Cycling ,,
108 van Baarle Dylan INEOS Grenadiers ,,
109 Schwarzmann Michael BORA – hansgrohe ,,
110 Bennett Sam Deceuninck – Quick Step ,,
111 Sicard Romain Team Total Direct Energie 0:34
112 Arensman Thymen Team Sunweb 0:35
113 Amezqueta Julen Caja Rural – Seguros RGA ,,
114 Edmondson Alex Mitchelton-Scott 0:41
115 Mertz Rémy Lotto Soudal ,,
116 Ligthart Pim Team Total Direct Energie 0:44
117 Sáez Héctor Caja Rural – Seguros RGA 0:56
118 Schillinger Andreas BORA – hansgrohe ,,
119 Izagirre Ion Astana Pro Team 1:04
120 Owen Logan EF Pro Cycling ,,
121 Serrano Gonzalo Caja Rural – Seguros RGA 1:08
122 Terpstra Niki Team Total Direct Energie ,,
123 Osorio Juan Felipe Burgos-BH ,,
124 Scotson Callum Mitchelton-Scott ,,
125 Ries Michel Trek – Segafredo 1:50
126 Woods Michael EF Pro Cycling ,,
127 de Bod Stefan NTT Pro Cycling ,,
128 Davies Scott Bahrain – McLaren ,,
129 Delage Mickaël Groupama – FDJ ,,
130 Ourselin Paul Team Total Direct Energie ,,
131 Costa Rui UAE-Team Emirates ,,
132 Marczyński Tomasz Lotto Soudal ,,
133 Riabushenko Alexandr UAE-Team Emirates ,,
134 Williams Stephen Bahrain – McLaren ,,
135 Wurf Cameron INEOS Grenadiers ,,
136 Inkelaar Kevin Bahrain – McLaren ,,
137 Vingegaard Jonas Team Jumbo-Visma ,,
138 Badilatti Matteo Israel Start-Up Nation ,,
139 Kamp Alexander Trek – Segafredo ,,
140 Sutherland Rory Israel Start-Up Nation ,,
141 Aranburu Alex Astana Pro Team ,,
142 Fraile Omar Astana Pro Team ,,
143 Dyball Benjamin NTT Pro Cycling ,,
144 Cabedo Óscar Burgos-BH ,,
145 Ferron Valentin Team Total Direct Energie ,,
146 Cepeda Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA ,,
147 Bagües Aritz Caja Rural – Seguros RGA ,,
148 Gruzdev Dmitriy Astana Pro Team ,,
149 Hirt Jan CCC Team ,,
150 Champoussin Clément AG2R La Mondiale ,,
151 Lafay Victor Cofidis, Solutions Crédits ,,
152 Hivert Jonathan Team Total Direct Energie ,,
153 van Garderen Tejay EF Pro Cycling ,,
154 Verona Carlos Movistar Team ,,
155 Piccoli James Israel Start-Up Nation ,,
156 Zimmermann Georg CCC Team 0:00
157 Schelling Ide BORA – hansgrohe 2:16

Klasyfikacja generalna Vuelta a Espana 2020 po 9. etapie:

1 Carapaz Richard INEOS Grenadiers 36:11:01
2 Roglič Primož Team Jumbo-Visma 0:13
3 Martin Dan Israel Start-Up Nation 0:28
4 Carthy Hugh EF Pro Cycling 0:44
5 Mas Enric Movistar Team 1:54
6 Großschartner Felix BORA – hansgrohe 3:28
7 Chaves Esteban Mitchelton-Scott ,,
8 Valverde Alejandro Movistar Team 3:35
9 Soler Marc Movistar Team 3:40
10 Poels Wout Bahrain – McLaren 3:47
11 Nieve Mikel Mitchelton-Scott 4:17
12 Bennett George Team Jumbo-Visma 4:21
13 de la Cruz David UAE-Team Emirates 4:44
14 Gaudu David Groupama – FDJ 6:15
15 Vlasov Aleksandr Astana Pro Team 6:52
16 Izagirre Gorka Astana Pro Team 7:00
17 Henao Sergio UAE-Team Emirates 7:17
18 Cattaneo Mattia Deceuninck – Quick Step 7:27
19 Martin Guillaume Cofidis, Solutions Crédits 8:25
20 Kuss Sepp Team Jumbo-Visma 10:06
21 Mäder Gino NTT Pro Cycling 11:19
22 Formolo Davide UAE-Team Emirates 18:13
23 Goossens Kobe Lotto Soudal 18:56
24 Herrada José Cofidis, Solutions Crédits 19:32
25 Zimmermann Georg CCC Team 22:51
26 Armirail Bruno Groupama – FDJ 23:17
27 Sánchez Luis León Astana Pro Team 24:08
28 Champoussin Clément AG2R La Mondiale 27:01
29 Maté Luis Ángel Cofidis, Solutions Crédits 31:28
30 Barta Will CCC Team 34:06
31 Sosa Iván Ramiro INEOS Grenadiers 34:52
32 Verona Carlos Movistar Team 35:42
33 Rojas José Joaquín Movistar Team 35:50
34 Bagioli Andrea Deceuninck – Quick Step 39:19
35 Schultz Nick Mitchelton-Scott 41:45
36 López Juan Pedro Trek – Segafredo 43:06
37 Costa Rui UAE-Team Emirates 43:08
38 Sicard Romain Team Total Direct Energie 43:12
39 Izagirre Ion Astana Pro Team 44:01
40 Woods Michael EF Pro Cycling 44:29
41 Grmay Tsgabu Mitchelton-Scott 46:33
42 García Jhojan Caja Rural – Seguros RGA 47:10
43 Gesink Robert Team Jumbo-Visma 47:12
44 Peters Nans AG2R La Mondiale 49:23
45 Eg Niklas Trek – Segafredo 50:06
46 Amador Andrey INEOS Grenadiers ,,
47 Power Robert Team Sunweb 50:44
48 Simon Julien Team Total Direct Energie 51:54
49 van Baarle Dylan INEOS Grenadiers 54:04
50 Godon Dorian AG2R La Mondiale 56:31
51 Oliveira Nelson Movistar Team 57:01
52 Valgren Michael NTT Pro Cycling 58:14
53 Lastra Jonathan Caja Rural – Seguros RGA 58:49
54 Amezqueta Julen Caja Rural – Seguros RGA 59:50
55 Ries Michel Trek – Segafredo 1:00:35
56 Fraile Omar Astana Pro Team 1:01:37
57 Madrazo Ángel Burgos-BH 1:01:39
58 Kudus Merhawi Astana Pro Team 1:02:10
59 Smit Willie Burgos-BH 1:02:55
60 Erviti Imanol Movistar Team 1:02:56
61 Serrano Gonzalo Caja Rural – Seguros RGA 1:03:23
62 Arensman Thymen Team Sunweb 1:06:21
63 Hofstede Lennard Team Jumbo-Visma 1:07:53
64 Hollenstein Reto Israel Start-Up Nation 1:08:00
65 Hirt Jan CCC Team 1:08:24
66 Schelling Ide BORA – hansgrohe 1:08:47
67 Storer Michael Team Sunweb 1:09:01
68 Buitrago Santiago Bahrain – McLaren 1:09:05
69 Aranburu Alex Astana Pro Team 1:12:03
70 Wellens Tim Lotto Soudal 1:13:55
71 Cabedo Óscar Burgos-BH 1:14:18
72 de Kort Koen Trek – Segafredo 1:15:33
73 Vingegaard Jonas Team Jumbo-Visma 1:17:31
74 Ladagnous Matthieu Groupama – FDJ 1:18:10
75 Stannard Robert Mitchelton-Scott 1:20:16
76 Badilatti Matteo Israel Start-Up Nation 1:20:35
77 Le Gac Olivier Groupama – FDJ 1:21:28
78 Cort Magnus EF Pro Cycling 1:23:08
79 Renard Alexis Israel Start-Up Nation 1:23:22
80 de Bod Stefan NTT Pro Cycling 1:24:00
81 Sütterlin Jasha Team Sunweb 1:24:54
82 Roux Anthony Groupama – FDJ 1:25:00
83 Bol Jetse Burgos-BH 1:25:15
84 Ourselin Paul Team Total Direct Energie 1:25:23
85 Riabushenko Alexandr UAE-Team Emirates 1:25:44
86 Smith Dion Mitchelton-Scott 1:27:07
87 Steimle Jannik Deceuninck – Quick Step 1:27:52
88 Donovan Mark Team Sunweb 1:28:03
89 Dewulf Stan Lotto Soudal 1:29:56
90 Mertz Rémy Lotto Soudal 1:30:14
91 Arcas Jorge Movistar Team 1:30:18
92 Sáez Héctor Caja Rural – Seguros RGA 1:32:53
93 Vilela Ricardo Burgos-BH 1:33:19
94 Ezquerra Jesús Burgos-BH 1:34:29
95 Jauregui Quentin AG2R La Mondiale 1:34:34
96 Paluta Michał CCC Team 1:34:58
97 Gasparotto Enrico NTT Pro Cycling 1:35:03
98 Cavagna Rémi Deceuninck – Quick Step 1:35:28
99 Van Moer Brent Lotto Soudal 1:35:33
100 Gruzdev Dmitriy Astana Pro Team 1:35:54
101 Périchon Pierre-Luc Cofidis, Solutions Crédits 1:36:10
102 van Garderen Tejay EF Pro Cycling 1:36:40
103 Cepeda Jefferson Alveiro Caja Rural – Seguros RGA 1:36:55
104 Liepiņš Emīls Trek – Segafredo 1:37:02
105 Barbero Carlos NTT Pro Cycling 1:37:44
106 Lafay Victor Cofidis, Solutions Crédits 1:38:52
107 Wurf Cameron INEOS Grenadiers 1:39:08
108 Goldstein Omer Israel Start-Up Nation 1:39:48
109 Van der Sande Tosh Lotto Soudal 1:39:57
110 Ferron Valentin Team Total Direct Energie 1:40:04
111 Froome Chris INEOS Grenadiers 1:40:44
112 Bagües Aritz Caja Rural – Seguros RGA 1:40:52
113 Garrison Ian Deceuninck – Quick Step 1:41:01
114 Wiśniowski Łukasz CCC Team 1:41:26
115 Dyball Benjamin NTT Pro Cycling 1:41:43
116 Philipsen Jasper UAE-Team Emirates 1:43:00
117 Oliveira Ivo UAE-Team Emirates 1:43:32
118 Wright Alfred Bahrain – McLaren 1:43:46
119 Martens Paul Team Jumbo-Visma 1:43:53
120 Aberasturi Jon Caja Rural – Seguros RGA 1:44:02
121 Piccoli James Israel Start-Up Nation 1:44:06
122 Štybar Zdeněk Deceuninck – Quick Step 1:45:48
123 Davies Scott Bahrain – McLaren 1:46:22
124 Marczyński Tomasz Lotto Soudal 1:46:35
125 Osorio Juan Felipe Burgos-BH 1:46:42
126 Terpstra Niki Team Total Direct Energie 1:47:43
127 Janse van Rensburg Reinardt NTT Pro Cycling 1:48:48
128 Molenaar Alex Burgos-BH 1:49:11
129 Docker Mitchell EF Pro Cycling 1:49:40
130 Manzin Lorrenzo Team Total Direct Energie 1:51:22
131 Kanter Max Team Sunweb 1:51:43
132 Dlamini Nic NTT Pro Cycling 1:51:56
133 Mørkøv Michael Deceuninck – Quick Step 1:52:28
134 Thijssen Gerben Lotto Soudal 1:52:47
135 Owen Logan EF Pro Cycling 1:52:52
136 Ligthart Pim Team Total Direct Energie 1:52:58
137 Bennett Sam Deceuninck – Quick Step 1:53:05
138 Schillinger Andreas BORA – hansgrohe 1:53:47
139 Scotson Callum Mitchelton-Scott 1:54:16
140 Hivert Jonathan Team Total Direct Energie 1:55:07
141 Oliveira Rui UAE-Team Emirates 1:55:08
142 Kamp Alexander Trek – Segafredo 1:55:21
143 Sutherland Rory Israel Start-Up Nation 1:55:52
144 Schwarzmann Michael BORA – hansgrohe 1:58:05
145 Tanfield Harry AG2R La Mondiale 2:02:18
146 Ackermann Pascal BORA – hansgrohe 2:02:34
147 Morin Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits 2:02:55
148 Inkelaar Kevin Bahrain – McLaren 2:03:58
149 van den Berg Julius EF Pro Cycling 2:03:59
150 Edmondson Alex Mitchelton-Scott 2:04:23
151 Salmon Martin Team Sunweb 2:10:08
152 Williams Stephen Bahrain – McLaren 2:11:17
153 Räim Mihkel Israel Start-Up Nation 2:11:25
154 Selig Rüdiger BORA – hansgrohe 2:16:03
155 Laas Martin BORA – hansgrohe 2:17:13
156 Delage Mickaël Groupama – FDJ 2:35:47
157 Mareczko Jakub CCC Team 2:45:48