fot. Movistar Team

Marc Soler (Movistar) po ataku z grupy lidera na zjeździe z Alto de San Miguel wygrał drugi etap wyścigu Vuelta a España. Czerwoną koszulkę lidera klasyfikacji generalnej utrzymał Primož Roglič (Jumbo-Visma). Karty rozdawała drużyna Movistar, a zwycięstwo Solera jest ukoronowaniem pracy kolarzy w niebieskich koszulkach.  

Drugiego dnia rywalizacji w hiszpańskiej Vuelcie kolarze nadal ścigali się w wymagającym terenie Kraju Basków. Po raz czterdziesty wtóry w historii tego wyścigu wystartowali z Pampeluny, a po 151 kilometrach finiszowali w Lekunberri. Największą trudność na trasie stanowił podjazd pierwszej kategorii San Miguel de Arabar, liczący 9,4 km długości i posiadający średnie nachylenie wynoszące 7,9%. Nie mniej ważny był również 17-km zjazd prowadzący do mety – szybki i dość trudny technicznie. Końcówka z kombinacją trudny podjazd/zjazd gwarantowała emocje i zażartą walkę zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i o etapowe zwycięstwo.

Po długiej walce uformowała się pięcioosobowa ucieczka dnia w składzie: Alex Aranburu (Astana), Bruno Armirail (Groupama-FDJ), Jonathan Hivert (Total-Direct Energie) oraz Gonzalo Serrano (Caja Rural-Seguros RGA). Warto również odnotować, że wcześniej do ucieczki próbowali się zabrać również Lusi Angel Mate (Cofidis) oraz Simon Geschke (CCC).

Różnica pomiędzy peletonem a ucieczką dość szybko ustabilizowała się na poziomie czterech minut i względnie niewiele działo aż do początku drugiej premii górskiej trzeciej kategorii.

W momencie, gdy uciekinierzy rozpoczynali podjazd pod Puerto de Urbasa mieli prawie pięć minut przewagi nad peletonem. Swoim tempem postanowił pokonać ten podjazd Tim Wellens, który wcześniej podjechał do samochodu swojej drużyny, by zerknąć na mapę dzisiejszego etapu. Belg postanowił spróbować czegoś, w czym jest bardzo dobry, czyli bardzo długiej samotnej ucieczki. Kolarz Lotto-Soudal jechał imponująco – na szczycie Puerto de Urbasa miał minutę i 40 sekund przewagi nad pozostałymi harcownikami.

Do końca premii górskiej Puerto de Urbasa tempo na czele peletonu dyktowała drużyna Jumbo-Visma, ale od początku zjazdu na czoło wyszedł zespół Movistaru, który na płaskowyżu, gdzie powiało lekko z boku próbował rozerwać peleton. Kolarze w niebieskich strojach zmniejszyli główną grupę do około siedemdziesięciu zawodników, ale bezpiecznie w pierwszej grupie jechała maillot rojo Primož Roglič. To działało na niekorzyść zarówno Tima Wellensa, jak i pozostałych członków ucieczki dnia.

37 km przed metą zneutralizowany został Wellens, zaś zlikwidowanie ucieczki stało się faktem 4 km później, choć na czele próbował się jeszcze utrzymać Bruno Armirail. Tymczasem przed lotnym finiszem w miejscowości Arbizu po sekundy zaatakował Richard Carapaz z drużyny INEOS Grenadiers, zmotywowany przed dzisiejszym etapem z uwagi na to, że znajdował się w swoim drugim domu. W młodości bowiem ścigał się w amatorskiej baskijskiej ekipie Equipo Lizarte, która obecnie jest zrzeszona z Equipo Kern-Pharma.

Ostatni podjazd dnia rozpoczęła cała grupa lidera z nadającą tempo drużyną Movistar. Już na początku wspinaczki problemy z utrzymaniem tempa peletonu miał Tom Dumoulin. Grupa lidera była uszczuplona do zaledwie kilkunastu zawodników, a to bardzo niewiele zważywszy na to, że to dopiero drugi etap.

Tymczasem 6 km przed szczytem zaatakował Luis León Sánchez, ale nie zdołał dojechać do górskiej premii. W grupie lidera wysokie tempo nadal nadawała drużyna Movistar, która dziś nie jechała przeciwko samej sobie, która postawiła sobie po prostu za cel zrobienia wyścigu trudnym. Dodatkową motywację z pewnością dodawał jej fakt, że wyjechała de facto z domu, z Pampeluny, gdzie znajduje się jej siedziba.

Premię górską na Alto de San Miguel wygrał Richard Carapaz. Na początku zjazdu zaatakował Marc Soler, który pracował w ostatniej części podjazdu. Mijając baner obwieszczający, że do mety pozostało 10 km miał 13 sekund przewagi nad grupą goniącą, w której poza kolarzami Movistaru oraz Primožem Rogličem utrzymali się Esteban Chaves, Dan Martin i Hough Carthy. Tempo nadawał George Bennett, który doszedł po słabszym momencie na podjeździe.

Grupa Rogliča nie zdołała dogonić Solera, który we wspaniałym stylu wykończył pracę swoich kolegów, a także swoją. Sprint po drugie miejsce wygrał Roglič, dzięki czemu powiększył o cztery sekundy prowadzenie w “generalce”, zaś trzeci był Dan Martin.

Wyniki drugiego etapu:

1 Marc Soler (Spa) Movistar Team 03:47:04
2 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma 00:00:19
3 Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation 00:00:19
4 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 00:00:19
5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 00:00:19
6 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 00:00:19
7 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 00:00:19
8 Hugh Carthy (GBr) EF Pro Cycling 00:00:19
9 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma 00:00:19
10 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma 00:00:19
11 Andrea Bagioli (Ita) Deceuninck-Quickstep 00:00:58
12 Gino Mäder (Swi) NTT Pro Cycling 00:01:01
13 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 00:01:01
14 David De la Cruz Melgarejo (Spa) UAE Team Emirates 00:01:01
15 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-Quickstep 00:01:01
16 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana Pro Team 00:01:01
17 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 00:01:01
18 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 00:01:01
19 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 00:01:01
20 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Mitchelton-Scott 00:01:01
21 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 00:01:01
22 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 00:01:01
23 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 00:01:01
24 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 00:01:01
25 Wout Poels (Ned) Bahrain McLaren 00:01:15
26 Kobe Goossens (Bel) Lotto Soudal 00:04:14
27 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers 00:05:56
28 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott 00:06:34
29 Jose Herrada (Spa) Cofidis 00:06:40
30 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 00:06:40
31 Georg Zimmermann (Ger) CCC Team 00:08:20
32 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 00:08:20
33 William Barta (USA) CCC Team 00:08:20
34 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton-Scott 00:08:20
35 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana Pro Team 00:08:20
36 José Rojas (Spa) Movistar Team 00:08:20
37 Tom Dumoulin (Ned) Team Jumbo-Visma 00:08:20
38 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 00:08:20
39 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Caja Rural-Seguros RGA 00:10:28
40 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 00:10:34
41 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ 00:10:34
42 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 00:10:34
43 Jannik Steimle (Ger) Deceuninck-Quickstep 00:10:34
44 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo 00:10:34
45 Mark Donovan (GBr) Team Sunweb 00:10:34
46 Michael Valgren (Den) NTT Pro Cycling 00:10:34
47 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 00:10:34
48 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 00:12:57
49 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 00:12:57
50 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana Pro Team 00:15:02
51 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis 00:15:26
52 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo 00:15:26
53 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 00:15:26
54 Lorrenzo Manzin (Fra) Total Direct Energie 00:15:26
55 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo 00:15:26
56 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 00:15:26
57 Julien Simon (Fra) Total Direct Energie 00:15:26
58 Willie Smit (RSA) Burgos-BH 00:15:26
59 Robert Stannard (Aus) Mitchelton-Scott 00:15:26
60 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott 00:15:26
61 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie 00:15:26
62 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 00:15:26
63 Fred Wright (GBr) Bahrain McLaren 00:15:26
64 Scott Davies (GBr) Bahrain McLaren 00:15:26
65 Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates 00:15:26
66 Valentin Ferron (Fra) Total Direct Energie 00:15:26
67 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-Up Nation 00:15:26
68 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal 00:15:26
69 Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates 00:15:26
70 Cameron Wurf (Aus) Ineos Grenadiers 00:15:26
71 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 00:15:26
72 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 00:15:26
73 Ion Izaguirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 00:15:26
74 Tosh Van der Sande (Bel) Lotto Soudal 00:15:26
75 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 00:15:26
76 Michał Gołaś (Pol) Ineos Grenadiers 00:15:26
77 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-Quickstep 00:15:26
78 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers 00:15:26
79 Ian Garrison (USA) Deceuninck-Quickstep 00:15:26
80 Dylan Van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 00:15:26
81 Jefferson Alveiro Cepeda (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA 00:15:26
82 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-Quickstep 00:15:26
83 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 00:15:26
84 Alexander Kamp (Den) Trek-Segafredo 00:15:26
85 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-Quickstep 00:15:26
86 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 00:15:26
87 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie 00:16:07
88 Victor Lafay (Fra) Cofidis 00:16:07
89 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH 00:16:07
90 Emils Liepins (Lat) Trek-Segafredo 00:16:07
91 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma 00:16:07
92 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 00:16:07
93 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Cofidis 00:18:44
94 Logan Owen (USA) EF Pro Cycling 00:18:44
95 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Burgos-BH 00:18:44
96 Alex Molenaar (Ned) Burgos-BH 00:18:44
97 Nicholas Dlamini (RSA) NTT Pro Cycling 00:18:44
98 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 00:18:44
99 Francisco Jose Ventoso Alberdi (Spa) CCC Team 00:18:44
100 Gerben Thijssen (Bel) Lotto Soudal 00:18:44
101 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 00:18:44
102 Thyman Arensman (Ned) Team Sunweb 00:18:44
103 Jay Mc Carthy (Aus) Bora-Hansgrohe 00:18:44
104 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis 00:18:44
105 Harry Tanfield (GBr) AG2R la Mondiale 00:18:44
106 Alexis Renard (Fra) Israel Start-Up Nation 00:18:44
107 Reinardt Janse van Rensburg (RSA) NTT Pro Cycling 00:18:44
108 Chris Froome (GBr) Ineos Grenadiers 00:18:44
109 Stefan De Bod (RSA) NTT Pro Cycling 00:18:44
110 Natnael Berhane (Eri) Cofidis 00:18:44
111 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team 00:18:44
112 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team 00:18:44
113 Michał Paluta (Pol) CCC Team 00:18:44
114 Kevin Inkelaar (Ned) Bahrain McLaren 00:18:44
115 Enrico Gasparotto (Swi) NTT Pro Cycling 00:18:44
116 Nans Peters (Fra) AG2R la Mondiale 00:18:44
117 Carlos Barbero (Spa) NTT Pro Cycling 00:18:44
118 Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal 00:18:44
119 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH 00:18:44
120 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 00:18:44
121 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 00:18:44
122 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH 00:18:44
123 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-Quickstep 00:18:44
124 Jasha Sütterlin (Ger) Team Sunweb 00:18:44
125 Ricardo Vilela (Por) Burgos-BH 00:18:44
126 Rory Sutherland (Aus) Israel Start-Up Nation 00:18:44
127 Max Kanter (Ger) Team Sunweb 00:18:44
128 Matteo Badilatti (Swi) Israel Start-Up Nation 00:18:44
129 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 00:18:44
130 Benjamin Dyball (Aus) NTT Pro Cycling 00:18:44
131 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-Up Nation 00:18:44
132 Dorian Godon (Fra) AG2R la Mondiale 00:18:44
133 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 00:18:44
134 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 00:18:44
135 Clément Champoussin (Fra) AG2R la Mondiale 00:18:44
136 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 00:18:44
137 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 00:18:44
138 Tejay Van Garderen (USA) EF Pro Cycling 00:18:44
139 Mitchell Docker (Aus) EF Pro Cycling 00:18:44
140 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Pro Cycling 00:18:44
141 Pim Ligthart (Ned) Total Direct Energie 00:18:44
142 Julius Van den Berg (Ned) EF Pro Cycling 00:18:44
143 Michael Woods (Can) EF Pro Cycling 00:18:44
144 James Piccoli (Can) Israel Start-Up Nation 00:18:44
145 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis 00:18:44
146 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie 00:18:44
147 Grega Bole (Slo) Bahrain McLaren 00:18:44
148 Matej Mohoric (Slo) Bahrain McLaren 00:18:44
149 Santiago Buitrago Sanchez (Col) Bahrain McLaren 00:18:44
150 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma 00:18:44
151 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo-Visma 00:18:44
152 Jan Hirt (Cze) CCC Team 00:18:44
153 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 00:20:03
154 Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe 00:21:23
155 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe 00:21:23
156 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 00:21:23
157 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 00:21:23
158 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe 00:21:23
159 Mihkel Räim (Est) Israel Start-Up Nation 00:21:23
160 Magnus Cort Nielsen (Den) EF Pro Cycling 00:21:23
161 Stephen Williams (GBr) Bahrain McLaren 00:21:23
162 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo 00:21:23
163 Martin Salmon (Ger) Team Sunweb 00:21:23
164 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 00:21:23
165 Rob Power (Aus) Team Sunweb 00:21:23
166 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott 00:21:23
167 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ 00:21:23
168 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team 00:21:23
169 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott 00:21:23
170 Simon Geschke (Ger) CCC Team 00:21:23
171 Quentin Jauregui (Fra) AG2R la Mondiale 00:21:23
DNF Brandon Smith Rivera Vargas (Col) Ineos Grenadiers
DNF Axel Domont (Fra) AG2R la Mondiale

Klasyfikacja generalna:

1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma 08:09:41
2 Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation 00:00:09
3 Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers 00:00:11
4 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott 00:00:17
5 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 00:00:17
6 Hugh Carthy (GBr) EF Pro Cycling 00:00:20
7 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma 00:00:26
8 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma 00:00:56
9 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 00:00:59
10 Marc Soler (Spa) Movistar Team 00:01:04
11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 00:01:07
12 Andrea Bagioli (Ita) Deceuninck-Quickstep 00:01:46
13 David De la Cruz Melgarejo (Spa) UAE Team Emirates 00:01:49
14 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 00:01:49
15 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Mitchelton-Scott 00:01:49
16 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 00:01:49
17 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 00:02:13
18 Gino Mäder (Swi) NTT Pro Cycling 00:02:30
19 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 00:02:36
20 Sergio Luis Henao Montoya (Col) UAE Team Emirates 00:02:36
21 Wout Poels (Ned) Bahrain McLaren 00:03:03
22 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck-Quickstep 00:03:20
23 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 00:03:20
24 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana Pro Team 00:05:29
25 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 00:05:29
26 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Ineos Grenadiers 00:07:44
27 Jose Herrada (Spa) Cofidis 00:08:59
28 Tom Dumoulin (Ned) Team Jumbo-Visma 00:09:08
29 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 00:09:25
30 Kobe Goossens (Bel) Lotto Soudal 00:10:00
31 Georg Zimmermann (Ger) CCC Team 00:10:39
32 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team 00:11:06
33 William Barta (USA) CCC Team 00:12:23
34 José Rojas (Spa) Movistar Team 00:12:46
35 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 00:16:04
36 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 00:16:14
37 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 00:17:01
38 Julien Simon (Fra) Total Direct Energie 00:17:45
39 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo 00:17:45
40 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Caja Rural-Seguros RGA 00:17:58
41 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 00:18:04
42 Michael Valgren (Den) NTT Pro Cycling 00:18:25
43 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton-Scott 00:19:59
44 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo 00:20:13
45 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 00:20:20
46 Clément Champoussin (Fra) AG2R la Mondiale 00:20:32
47 Matej Mohoric (Slo) Bahrain McLaren 00:20:32
48 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 00:21:03
49 Jan Hirt (Cze) CCC Team 00:21:23
50 Victor Lafay (Fra) Cofidis 00:21:40
51 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo 00:21:43
52 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott 00:21:51
53 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis 00:22:56
54 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 00:22:56
55 Jefferson Alveiro Cepeda (Ecu) Caja Rural-Seguros RGA 00:22:56
56 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) EF Pro Cycling 00:23:30
57 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana Pro Team 00:23:37
58 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 00:23:37
59 Paul Ourselin (Fra) Total Direct Energie 00:24:24
60 Matteo Badilatti (Swi) Israel Start-Up Nation 00:24:32
61 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH 00:25:10
62 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal 00:25:19
63 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 00:25:19
64 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 00:25:48
65 Jannik Steimle (Ger) Deceuninck-Quickstep 00:25:51
66 Mark Donovan (GBr) Team Sunweb 00:25:51
67 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ 00:25:51
68 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 00:26:14
69 Ion Izaguirre Insausti (Spa) Astana Pro Team 00:26:35
70 Dylan Van Baarle (Ned) Ineos Grenadiers 00:26:35
71 Andrey Amador (CRc) Ineos Grenadiers 00:26:35
72 Robert Stannard (Aus) Mitchelton-Scott 00:27:05
73 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana Pro Team 00:27:13
74 Stefan De Bod (RSA) NTT Pro Cycling 00:27:13
75 Nans Peters (Fra) AG2R la Mondiale 00:27:13
76 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 00:27:40
77 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 00:28:14
78 Niki Terpstra (Ned) Total Direct Energie 00:28:41
79 Jonas Vingegaard (Den) Team Jumbo-Visma 00:28:59
80 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 00:29:25
81 Thyman Arensman (Ned) Team Sunweb 00:29:31
82 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team 00:29:31
83 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma 00:29:31
84 Fernando Barcelo Aragon (Spa) Cofidis 00:29:53
85 Chris Froome (GBr) Ineos Grenadiers 00:29:53
86 Jay Mc Carthy (Aus) Bora-Hansgrohe 00:29:53
87 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH 00:29:53
88 Dorian Godon (Fra) AG2R la Mondiale 00:29:53
89 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 00:30:19
90 Rob Power (Aus) Team Sunweb 00:30:21
91 Jonathan Hivert (Fra) Total Direct Energie 00:30:22
92 Willie Smit (RSA) Burgos-BH 00:30:43
93 Fred Wright (GBr) Bahrain McLaren 00:30:43
94 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott 00:30:43
95 Scott Davies (GBr) Bahrain McLaren 00:30:43
96 Reto Hollenstein (Swi) Israel Start-Up Nation 00:30:43
97 Cameron Wurf (Aus) Ineos Grenadiers 00:30:43
98 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ 00:30:43
99 Valentin Ferron (Fra) Total Direct Energie 00:30:43
100 Lorrenzo Manzin (Fra) Total Direct Energie 00:30:43
101 Michał Gołaś (Pol) Ineos Grenadiers 00:30:43
102 Tosh Van der Sande (Bel) Lotto Soudal 00:30:43
103 Ian Garrison (USA) Deceuninck-Quickstep 00:30:43
104 Zdenek Stybar (Cze) Deceuninck-Quickstep 00:30:43
105 Alexander Kamp (Den) Trek-Segafredo 00:30:43
106 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-Quickstep 00:30:43
107 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-Quickstep 00:30:43
108 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 00:30:43
109 Enrico Gasparotto (Swi) NTT Pro Cycling 00:30:57
110 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos-BH 00:31:24
111 Ide Schelling (Ned) Bora-Hansgrohe 00:31:36
112 Reinardt Janse van Rensburg (RSA) NTT Pro Cycling 00:33:16
113 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 00:33:18
114 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-Up Nation 00:33:32
115 Jasper Philipsen (Bel) UAE Team Emirates 00:33:52
116 Paul Martens (Ger) Team Jumbo-Visma 00:33:55
117 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Burgos-BH 00:34:01
118 Nicholas Dlamini (RSA) NTT Pro Cycling 00:34:01
119 Gerben Thijssen (Bel) Lotto Soudal 00:34:01
120 Alexis Renard (Fra) Israel Start-Up Nation 00:34:01
121 Kevin Inkelaar (Ned) Bahrain McLaren 00:34:01
122 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 00:34:01
123 Carlos Barbero (Spa) NTT Pro Cycling 00:34:01
124 Ricardo Vilela (Por) Burgos-BH 00:34:01
125 Łukasz Wiśniowski (Pol) CCC Team 00:34:01
126 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis 00:34:01
127 Benjamin Dyball (Aus) NTT Pro Cycling 00:34:01
128 James Piccoli (Can) Israel Start-Up Nation 00:34:01
129 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team 00:34:01
130 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 00:34:01
131 Grega Bole (Slo) Bahrain McLaren 00:34:01
132 Stan Dewulf (Bel) Lotto Soudal 00:34:01
133 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates 00:34:01
134 Tejay Van Garderen (USA) EF Pro Cycling 00:34:01
135 Hector Saez Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 00:34:01
136 Santiago Buitrago Sanchez (Col) Bahrain McLaren 00:34:01
137 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis 00:34:01
138 Francisco Jose Ventoso Alberdi (Spa) CCC Team 00:35:02
139 Harry Tanfield (GBr) AG2R la Mondiale 00:35:02
140 Max Kanter (Ger) Team Sunweb 00:35:02
141 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 00:35:20
142 Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates 00:35:37
143 Emils Liepins (Lat) Trek-Segafredo 00:36:18
144 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 00:36:28
145 Pim Ligthart (Ned) Total Direct Energie 00:36:32
146 Julius Van den Berg (Ned) EF Pro Cycling 00:36:32
147 Callum Scotson (Aus) Mitchelton-Scott 00:36:40
148 Magnus Cort Nielsen (Den) EF Pro Cycling 00:36:40
149 Stephen Williams (GBr) Bahrain McLaren 00:36:40
150 Alex Molenaar (Ned) Burgos-BH 00:37:10
151 Natnael Berhane (Eri) Cofidis 00:37:10
152 Michał Paluta (Pol) CCC Team 00:37:10
153 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH 00:37:10
154 Rory Sutherland (Aus) Israel Start-Up Nation 00:37:10
155 Mitchell Docker (Aus) EF Pro Cycling 00:37:10
156 Michael Woods (Can) EF Pro Cycling 00:37:10
157 Martin Salmon (Ger) Team Sunweb 00:37:41
158 Simon Geschke (Ger) CCC Team 00:37:41
159 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team 00:37:41
160 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-Quickstep 00:38:12
161 Jasha Sütterlin (Ger) Team Sunweb 00:38:55
162 Logan Owen (USA) EF Pro Cycling 00:39:09
163 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe 00:39:11
164 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott 00:39:49
165 Quentin Jauregui (Fra) AG2R la Mondiale 00:40:05
166 Mihkel Räim (Est) Israel Start-Up Nation 00:41:34
167 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe 00:41:44
168 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 00:41:46
169 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe 00:41:48
170 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo 00:43:53
171 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ 00:43:53