fot. Team Sunweb/Twitter

Od sezonu 2021 kolarze Team Sunweb (zarówno mężczyźni jak i kobiety) będą się ścigać na rowerach SCOTT. Kultowa, szwajcarska, globalna marka rowerowa z amerykańskim dziedzictwem, z dumą prezentują swoje partnerstwo.

Światowej klasy zespół inżynierów SCOTT zaprojektował jedne z najszybszych jak dotąd rowerów szosowych i jest w pełni zaangażowany w dążenie do nowych standardów dla rowerów szosowych, aero i do jazdy na czas.

Podobnie, DNA drużyny Sunweb jest osadzone w jej wybitnym, elitarnym podejściu do sportu, które zbudowało reputację modelu „Keep Challenging”. Model ten jest wizualnie zilustrowany przez ikonę dwóch środkowych pasków w strojach startowych. Te dwa ciągle wznoszące się paski odzwierciedlają pasję do ciągłego doskonalenia się, jeden pasek pokazujący ciągły postęp sportowców i specjalistów, a drugi pasek odzwierciedlający ciągły rozwój nowoczesnego środowiska, w którym działają. Jest to zgodne z podejściem firmy SCOTT „NO SHORTCUTS”, które polega na nieustannym poszukiwaniu nowych sposobów na projektowanie coraz to szybszych rowerów.

W dążeniu do sukcesu w wielkich tourach, klasycznych wyścigach i sprintach, zespół będzie się ścigał w przyszłym roku na modelach SCOTT Addict RC na etapach górskich, SCOTT Foil w sprinterskich finiszach oraz SCOTT Plasma podczas walki z czasem. Wszystkie rowery wyposażone będą w komponenty Syncros. Siostrzana firma SCOTT, Syncros, to marka komponentów i akcesoriów rowerowych zbudowana na zasadzie obsesyjnego, precyzyjnego projektowania i produkcji przez własny zespół inżynierów i projektantów. Team Sunweb będzie jeździł z najnowszym, jednoczęściowym, szosowym kokpitem Creston iC SL na modelach Addict RC i Foil, z inteligentnym wewnętrznym prowadzeniem linek i ergonomiczną konstrukcją.

Jesteśmy przekonani, że to partnerstwo zapewni od początku wiele szybkich, ekscytujących i udanych wyścigów z udziałem mężczyzn i kobiet. Nasz zespół inżynierów z niecierpliwością oczekuje ścisłej współpracy z inżynierami i biomechanikami z zespołu Sunweb, w celu zintegrowania ich wkładu i informacji zwrotnych przy opracowywaniu nowej generacji naszych rowerów szosowych

– powiedział Pascal Ducrot Vice-President SCOTT Sports.

Po dziewięciu latach współpracy z GreenEdge Cycling / Mitchelton SCOTT, wierzymy, że nadszedł czas na zmiany i znaleźliśmy w Team Sunweb idealnego partnera na nowy start

– dodał Ducrot.

Są oni jednym z czołowych zespołów na świecie z bardzo młodym i ambitnym składem, ale przede wszystkim podzielają tę absolutną determinację w wykorzystywaniu każdego dnia, aby być lepszymi razem z nami. Podczas gdy my zajmujemy się inżynierią i opracowywaniem nowych technologii, aby budować najszybsze rowery na świecie

– zakończył.

Narelle Neumann, szef Team Sunweb:

SCOTT ma bezprecedensowe osiągnięcia w projektowaniu najszybszych rowerów wyścigowych i zawsze wprowadza nowe, rewolucyjne technologie. To wielki zaszczyt dla naszych kolarzy ścigać się na rowerach SCOTT. To zaszczyt dla naszych ekspertów, że współpracują z zespołem inżynierów SCOTT’a w nieustającej podróży, aby nadal rewolucjonizować rowery szosowe.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments