(Photo by Tim de Waele/Getty Images)

Łukasz Wiśniowski oraz Michał Paluta w najbliższy wtorek rozpoczną ściganie w składzie CCC Team w wyścigu Vuelta a España w Irún w Kraju Basków. 

Zespół „Pomarańczowych” z pozycji dyrektora sportowego poprowadzi kolejny Polak Piotr Wadecki. Siódmy kolarz wyścigu ze startu wspólnego na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney zapowiada to, że skład ekipy CCC Team ma być mieszanką młodości i doświadczenia.

Vuelta a España będzie zakończeniem sezonu dla naszych ośmiu zawodników, więc jest to ich ostatnia szansa na osiągnięcie dobrych wyników w tym roku i zakończenie ścigania na wysokim poziomie. Wiemy, że to trudny wyścig, a ściganie w listopadzie będzie nowym doświadczeniem dla wszystkich, ale jako drużyna jesteśmy zmotywowani. Zaletą braku jazdy w wyścigu z kolarzem walczącym w „generalce jest to, że mamy swobodę jazdy w ucieczkach i agresywnego ścigania się każdego dnia. Dzięki doświadczeniu takich kolarzy, jak Simon Geschke, Jan Hirt, Fran Ventoso i Łukasz Wiśniowski, nasi młodsi zawodnicy będą w dobrych rękach. Michał Pauta i Georg Zimmermann będą mieli okazję zadebiutować w Wielkim Tourze, a Will Barta i Jakub Mareczko wykorzystają swoje dotychczasowe doświadczenia

– mówił Wadecki w rozmowie z biurem prasowym CCC Team.

Dla Michała Paluty start w Hiszpanii będzie pierwszym Grand Tourem w jego dotychczasowej karierze. Mistrz Polski z 2019 roku w wyścigu ze startu wspólnego nie może doczekać się rozpoczęcia rywalizacji w Hiszpanii.

Jestem bardzo podekscytowany startem w wyścigu Vuelta a España, ponieważ odkąd zacząłem swoją przygodę z rowerem zawsze marzyłem o ściganiu się w Wielkim Tourze i zawsze nie mogłem się doczekać dnia, gdy otrzymam taką szansę. Moim celem jest ukończenie mojego pierwszego Grand Touru i zrobię wszystko co w mojej mocy, aby to zrobić. Jestem ambitny i nie mogę się doczekać walki o dobre wyniki na etapach. Nigdy nie ścigałem się trzy tygodnie pod rząd, więc jestem bardzo ciekaw, jak moje ciało zareaguje na taką dawkę ścigania. Poza tym startowanie w wyścigach w listopadzie to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Jest kilka etapów, które mi się podobają, ale zobaczymy, jak sytuacja na wyścigu się potoczy

– przyznał 25-latek urodzony w Strzelce Krajeńskich.

Drugim Polakiem w ekipie CCC Team będzie Łukasz Wiśniowski. Nasz specjalista od północnych klasyków podczas Tirreno-Adriatico niestety zaraził się koronawirusem i miał długą przerwę w startach. Mimo tego 28-latek podejdzie do rywalizacji bardzo zmotywowany.

Cieszę się, że mogę ponownie pościgać się w tym roku. Od czasu Tirreno-Adriatico przez długi okres się nie ścigałem, ale mogłem powrócić do treningów i zbudować formę na hiszpańską Vueltę. Ponieważ minęło trochę czasu od moich ostatnich startów postaram się podchodzić do wyścigu z dnia na dzień i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc zespołowi i zobaczyć, jak szybko jestem w stanie powrócić do rytmu wyścigowego. To będzie moja pierwsza Vuelta, więc nie mogę się doczekać odkrywania tego wyścigu

powiedział Wiśniowski.

Skład CCC Team na Vuelta a España 2020:

Will Barta (USA), Simon Geschke, Georg Zimmermann (obaj Niemcy), Jan Hirt (Czechy), Jakub Mareczko (Włochy), Łukasz Wiśniowski, Michał Paluta (obaj Polska) oraz Francisco Ventoso (Hiszpania).

Dyrektorzy sportowi: Piotr Wadecki (Polska) oraz Marco Pinotti (Włochy)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments