fot. Santini Cycling Wear

Włoska marka produkująca odzież kolarską Santini Cycling Wear oraz Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) przedłużyły umowę o współpracy na kolejne cztery lata. Od 2021 roku koszulki będą szyte z materiałów ekologicznych oraz pakowane w opakowania pochodzące z recyklingu. 

Santini jest oficjalnym dostawcą odzieży dla Międzynarodowej Unii Kolarskiej od 1988 roku. W koszulki tej włoskiej marki są ubierani mistrzowie świata w różnych dyscyplinach – m.in. w kolarstwie szosowym, torowym, górskim, przełajowym oraz w parakolarstwie.

Podczas oficjalnego podpisania umowy i prezentacji, która odbyła się w Imoli, gdzie rozgrywane są tegoroczne mistrzostwa świata, ogłoszono, że koszulki będą produkowane z tkanin ekologicznych. Pierwszą taką założy mistrz świata w kolarstwie przełajowym, które odbędą się w przyszłym roku w Belgii.

Ponadto, UCI i Santini zaprezentowały dwie wyspecjalizowane linie produkcyjne: UCI Core Collection oraz UCI Event Merchandising. Pierwsza z nich będzie dostępna  od początku poszczególnych mistrzostw świata, a następnie przez cały rok na oficjalnej stronie internetowej Santini oraz w wybranych sklepach. Druga natomiast będzie obejmowała większość odzieży „pamiątkowej” UCI i zostanie wytwarzana we współpracy z organizatorami poszczególnych wyścigów – tak, aby w projektach koszulek zachować oryginalną tożsamość każdego z nich.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments