Foto: ASO/Alex Broadway

Holenderska ekipa Jumbo-Visma w mocnym składzie wybierze się na zbliżający się wielkimi krokami wyścig Giro d’Italia (3-25 października). Liderem zespołu pod kierownictwem Richarda Plugge będzie Steven Kruijswijk.

33-letni Holender w początkowych przedsezonowych planach miał stawić się na starcie Tour de France. Niestety kraksa na Critérium du Dauphiné i odniesiona wtedy kontuzja uniemożliwiła mu to, dlatego też Kruijswijk skupi się na walce o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej “Różowego Wyścigu”. Potwierdził to dyrektor sportowy Jumbo-Visma Addy Engels.

Naszym celem jest uzyskanie dobrego wyniku w klasyfikacji generalnej przez Stevena. Zespół jest, także w ten sposób skomponowany z myślą o tym celu. Możemy mu w tym w kilku aspektach. Nasza selekcja to niezła mieszanka silnych kolarzy oraz zawodników, którzy potrafią dobrze się wspinać. Dla Tobiasa Fossa i Chrisa Harpera będzie to pierwszy start w Grand Tourze. Pierwszy tydzień jest trudny, więc od pierwszego dnia wyścigu musimy być skupieni w 100%

– powiedział Engels.

Na płaskich i pagórkowatych odcinkach opieką Stevena Kruijswijka powinni objąć: Jos Van Emden, Christoph Pfingsten oraz Tony Martin. W średnich i wysokich górach dużym wsparciem dla Holendra będą: zwycięzca Tour de l’Avenir z 2019 roku Tobias Foss, Koen Bouwman, Antwan Tolhoek oraz Chris Harper.

Skład Jumbo-Visma na Giro d’Italia 2020:

Steven Kruijswijk, Koen Bouwman, Antwan Tolhoek, Jos van Emden (wszyscy Holandia), Tony Martin, Christoph Pfingsten (obaj Niemcy), Tobias Foss (Norwegia) oraz Chris Harper (Australia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments