fot. Grzegorz Trzpil/Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Tobiasz Pawlak z Mazowsze Serce Polski Cycling Team zwyciężył w rozgrywanym dziś Nocnym Kryterium Kolarskim – Memoriale Józefa Jankowskiego. Na kolejnych miejscach uplasowali się jego koledzy z ekipy – Norbert i Alan Banaszkowie.

Dziś odbyła się trzecia edycja Nocnego Kryterium Kolarskiego w Kaliszu, którego celem było uczczenie pamięci Józefa Jankowskiego, wybitnego trenera kolarstwa. Zawodnicy mieli do pokonania 30 rund o długości 1,5 kilometra. Co piąte okrążenie kolarze walczyli o kolejno 5, 3, 2 i 1 punkt. Na pozostałych kółkach do zdobycia były 2 i 1 punkt, a najszybsi kolarze na finałowym finiszu otrzymywali odpowiednio 10, 6, 4 i 2 oczka.

Od początku wyścigu aktywnie jechali zawodnicy Mazowsze Serce Polski Cycling Team i Voster ATS Team. W pierwszym odjeździe brali udział Alan Banaszek, Tobiasz Pawlak (Mazowsze Serce Polski Cycling Team) i Mateusz Grabis (Voster ATS Team). Gdy trójka kolarzy została złapana, od grupki oderwali się Adrian Kurek, Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski Cycling Team) i Patryk Stosz (Voster ATS Team), lecz około 20. okrążenia zawodnicy wrócili do peletoniku.

W ostatecznym rozrachunku najlepszy okazał się Tobiasz Pawlak, który wyprzedził Norberta i Alana Banaszków. Za trio z ekipy Mazowsze Serce Polski Cycling Team, uplasowali się kolarze Voster ATS Team – Patryk Stosz i Mateusz Grabis.

Z kolei orlicy rozstrzygnęli walkę o zwycięstwo na ostatnim finiszu na kreskę. Najszybszy okazał się Jakub Soszka (GKS Cartusia Kartuzy), który pokonał Artura Małkowskiego (Dar-Bud) oraz swojego klubowego kolegę Macieja Nocenia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments