fot. ASO / Pauline Ballet

Zespół Jumbo-Visma po straceniu szansy na zwycięstwo w Tour de France nie składa broni w tym sezonie. W zbliżającym się wyścigu Giro d’Italia holenderski zespół poprowadzi Steven Kruijswijk, a w hiszpańskiej Vuelcie „żółto-czarni” będą mieć po raz kolejny piekielnie mocny skład.

Według informacji hiszpańskiego dziennika sportowego AS w składzie Jumbo-Visma ma się znaleźć Tom Dumoulin. Holender ostatni raz w hiszpańskim Grand Tourze startował w 2015 roku, gdzie po raz pierwszy pokazał swoje możliwości w kontekście walki w klasyfikacji generalnej wyścigów trzytygodniowych. Finalnie na pamiętnym 20. etapie ówczesny zawodnik zespołu Giant-Alpecin stracił prowadzenie w wyścigu i zajął szóstą lokatę w „generalce”.

Oprócz Toma Dumoulina, który ma być jednym z liderów w składzie Jumbo-Visma prawdopodobnie ma znaleźć się także obrońca tytułu Primož Roglič. Słoweniec z pewnością będzie chciał powtórzyć swój zeszłoroczny sukces i powinien być wraz z „Motylem z Maastricht” równorzędnym liderem zespołu. Trzecim najważniejszym kolarzem holenderskiej ekipy ma być zwycięzca 15. etapu zeszłorocznego wyścigu „Dookoła Hiszpanii” Sepp Kuss. Amerykanin podczas tegorocznej „Wielkiej Pętli” wielokrotnie udowodnił, że jest jednym z najlepszych „górali” w światowym peletonie i z pewnością będzie bardzo groźny w hiszpańskiej Vuelcie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments