fot. A.S.O./Alex Broadway

Continental jest sponsorem Tour de France — największego wyścigu kolarskiego na świecie, który corocznie odbywa się we Francji od 1903 r. Kilka uczestniczących w wyścigu zespołów World Tour jeździ na oponach rowerowych Continental wytwarzanych ręcznie w Korbach w Niemczech. Continental dostarcza również opony do oficjalnych pojazdów wyścigu.

Po udanym pierwszym roku 2018 w charakterze sponsora firma Continental postanowiła zostać głównym partnerem i jest sponsorem zwycięzców etapowych. I tak każdy zwycięzca etapu otrzymuje na podium indywidualny medal od producenta opon za szczególne osiągnięcie — jak na przestrzeni lat zauważyło wielu profesjonalnych kolarzy: to przełomowy moment w karierze, którego nie da się zapomnieć.

Podczas zakończonego niedawno Tour de France, wraz z Continental zorganizowaliśmy konkurs. Aby wziąć w nim udział, należało odpowiedzieć na trzy pytania:

  1. W którym roku powstała niemiecka firma Continental?

Odpowiedź: 1871 rok

2. Na czym polega technologia Vectran™ Breaker zastosowana w szosowych oponach Continental?

Vectran™ Breaker to technologia antyprzebiciowa – Wyznacznik standardów ochrony przed przebiciem. Podobnie jak nić pajęcza ma olbrzymią wytrzymałość na rozdarcie i bardzo niską masę. Vectran™ Breaker jest lżejszy, bardziej elastyczny i skuteczniej chroni przed przecięciami niż porównywalne oploty nylonowe. Vectran™ Breaker nie wpływa negatywnie na opory toczenia.

3. Kto zostanie końcowym zwycięzcą tegorocznego Tour de France?

Odpowiedź: Tadej Pogacar

Najszybciej prawidłowo odpowiedzieli:

  1. Jan Szwaba (nagroda – zestaw opon Continental Grand Prix 5000 Tubeless BlackChili 700 x 25C Czarna Zwijana TL 300g)
  2. “Słowik201” (zestaw opon Grand Prix 4-Season 700 x 25C Czarna Zwijana 240g)
  3. Mikołaj Heller (zestaw opon Grand Sport Race PureGrip 700 x 25C Czarna Zwijana 270g)

Serdecznie gratulujemy wygranym, wszystkim dziękujemy za nadesłane odpowiedzi. Z wygranymi skontaktujemy się drogą mailową.

Niebawem kolejne konkursy, przy okazji kolejnego w wielkich tourów – Giro d’Italia (3-25.10.2020). Już dziś zapraszamy!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments