fot. BORA-hansgrohe

Austriak, który od 2016 roku jeździł w ekipie BORA-hansgrohe, związał się trzyletnim kontraktem z hiszpańskim Movistarem.

26-letni kolarz będzie dużym wzmocnieniem dla ekipy Eusebio Unzue w Wielkich Tourach, a w klasykach i wyścigach tygodniowych będzie mógł jeździć na własne konto. W tym sezonie Gregor Mühlberger prezentuje się bardzo dobrze. Już na początku roku zajął trzecie miejsce w Trofeo Serra de Tramuntana, a dzień później był drugi w Pollenca – Andratx. Po przerwie spowodowanej koronawirusem, Austriak ścigał się Sibiu Cycling Tour, gdzie oprócz klasyfikacji generalnej, wygrał górską oraz punktową.  Do tego dołożył dwa zwycięstwa etapowe.

Oprócz wymienionych wyżej sukcesów, Gregor Mühlberger ma na swoim koncie triumf na etapie Binck Bank Tour, a także zwycięstwa w krajowym czempionacie, Oberösterreichrundfahrt czy Rund um Köln. W 2014 roku Austriak był najlepszy w klasyfikacji generalnej Karpackiego Wyścigu Kurierów.

Jestem bardzo szczęśliwy, że zespół dał mi tę szansę, aby podpisać z nimi kontrakt i skorzystać ze wszystkich możliwości, które pojawią się w ciągu najbliższych kilku lat. To dobra okazja, aby poprawić swoje umiejętności i powalczyć o dobre rezultaty zarówno w najtrudniejszych wyścigach jednodniowych, jak i w niektórych górskich wyścigach tygodniowych, takich jak Criterium du Dauphiné czy Itzulia Basque Country, ale także starać się pomagać liderom, jak tylko mogę w Wielkich Tourach. Mam wrażenie, że w najlepszej dyspozycji w poprzednich sezonach byłem się w trzecim tygodniu Wielkich Tourów, gdzie czuję się dość silny. Mam nadzieję, że będę mógł pomóc zespołowi, a także wiele nauczyć się od weteranów, takich jak Alejandro Valverde, José Joaquín Rojas i innych.

– mówił Gregor Mühlberger cytowany przez biuro prasowe Movistar Team.

Austriak jest dopiero drugim kolarzem, który w przyszłym sezonie dołączy do hiszpańskiej ekipy WorldTeams. Poprzednio Movistar Team podpisał również trzyletni kontrakt z Ivanem Garcią Cortiną.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments