fot. UAE-Team Emirates

Diego Ulissi (UAE Team Emirates) triumfował na czwartym etapie wyścigu „Dookoła Luksemburga”. Włoch został, również ponownie liderem klasyfikacji generalnej.

Czwarty, a zarazem przedostatni odcinek Skoda-Tour de Luxembourg liczył sobie aż 201-kilometrów i był najdłuższym etapem tegorocznego wyścigu. Na trasie kolarze zmagali się z sześcioma podjazdami 1. kategorii, w tym dwukrotnie na ostatnich 20-kilometrach ze wzniesieniem Col de l’Europe (1,3 km, śr. 8,5%).

Od startu przedostatniego etapu na wyścigu w Wielkim Księstwie Luksemburga wiele się działo. Mieliśmy wiele ataków i ucieczek. Jednakże najważniejsza akcja dnia zawiązała się już na rundach w Differdange. Od zredukowanego peletonu odjechała czwórka mocnych zawodników: Diego Ulissi (UAE Team Emirates), Tim Wellens (Lotto Soudal), Aimé De Gendt (Circus-Wanty Gobert) oraz Markus Hoelgaard (Uno-X Pro Cycling Team).

To właśnie wspomniani wyżej kolarze między sobą rozstrzygnęli kwestię zwycięstwa etapowego. W finałowym sprincie najlepszy okazał się Włoch Diego Ulissi, który przejął prowadzenie w wyścigu. Drugi był Belg De Gendt, a na trzecim miejscu na podium zameldował się Norweg Markus Hoelgaard. Czwarte miejsce przypadło Timowi Wellensowi. Grupa pościgowa, którą przyprowadził Alexander Krieger (Alpecin-Fenix) przyjechała za czołową czwórką z 15 sekundową stratą. Jutro na kolarzy czeka ostatni etap o długości 177-kilometrów, którego meta znajduje się w stolicy najmniejszego z państw Beneluksu. 

Poprzedni artykułGiro Rosa 2020: Elisa Longo Borghini wygrywa etap. Anna van der Breggen nową liderką
Następny artykułTour de France 2020: Søren Kragh Andersen po raz drugi
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments