fot. ASO / Alex Broadway

Podczas drugiego dnia przerwy wszyscy zaangażowani w organizację i przebieg wyścigu Tour de France przeszli ponowne testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Na szczęście każdy z 785 przeprowadzonych testów dał wynik negatywny. 

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) oraz organizatorzy “Wielkiej Pętli” wydali wspólne oświadczenie w sprawie wyników badań wewnątrz kolumny wyścigu.

Badania przesiewowe, które miały miejsce w ciągu ostatnich 48 godzin są już czwartymi od początku wyścigu. Celem jest to, aby zagwarantować bezpieczeństwo zdrowotne zawodnikom i akredytowanemu personelowi przebywającego w wyścigu w obliczu pandemii koronawirusa.

W sumie każdy z 785 przeprowadzonych testów dał wynik negatywny.

Organizatorzy wyścigu Tour de France i Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) pragną wspólnie podziękować wszystkim zespołom za współpracę i czujność, którą pokazali 

– czytamy w oświadczeniu.

Są to bardzo dobre informacje i miejmy nadzieję, że uda się doprowadzić najważniejszy wyścig etapowy na świecie aż do mety na Polach Elizejskich w Paryżu. Przypomnijmy, że na dzisiejszym etapie do kolumny wyścigu powróci już dyrektor Tour de France Christian Prudhomme.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments