fot. Arkea-Samsic

Dwie francuskie ekipy prokontynentalne, które otrzymały “dziką kartę” na Tour de France ogłosiły swoje składy na zbliżającą się “Wielką Pętlę”.

Drużyna Arkéa-Samsic w pełni skupi się na walce o wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej. Liderem będzie oczywiście dwukrotnie drugi kolarz Grande Boucle Nairo Quintana. Kolumbijczyk po najlepszej wiośnie w swojej karierze nieźle prezentował się po wznowieniu sezonu. Niepokojąca może być, jednak odnowiona kontuzja kolana, której nabawił się Quintana na ostatnim etapie Critérium du Dauphiné.

Wsparciem w wysokich górach na pewno dla Kolumbijczyka będzie były już mistrz Francji Warren Barguil. 28-letni Francuz może zastąpić Quintanę w razie niedyspozycji w walce o “generalkę”, bądź też skupi się na walce o etapy i koszulkę najlepszego “górala”, którą wywalczył w 2017 roku.

Winner Anacona, Dayer Quintana oraz Diego Rosa to zawodnicy, którzy wraz z Nairo Quintaną dołączyli do zespołu Arkéa-Samsic i na pewno będą oddanymi pomocnikami na trudniejszych odcinkach dla byłego kolarza Movistaru. Skład uzupełnią dwaj Francuzi Maxime Bouet i Clément Russo oraz Brytyjczyk Connor Swift.

Skład Team Arkéa-Samsic na Tour de France 2020:

Nairo Quintana, Dayer Quintana, Winner Anacona (wszyscy Kolumbia), Warren Barguil, Maxime Bouet, Clément Russo (wszyscy Francja), Diego Rosa (Włochy) oraz Connor Swift (Wielka Brytania).

Drużyna Total Direct Energie skupi się przede wszystkim na walce o zwycięstwa etapowe na trasie tegorocznej “Wielkiej Pętli”. Na odcinkach sprinterskich prym we francuskiej drużynie powinien wieść jedyny kolarz nie urodzony nad Sekwaną, który znalazł się w ekipie na Tour, czyli Niccolò Bonifazio. Włoch przed pandemiczną przerwą wygrywał w tym sezonie po etapie Saudi Tour i Paryż-Nicea i z pewnością będzie chciał pokusić się o niespodziankę na jednym z finiszów tegorocznej Grande Boucle. Dobre rozprowadzenie zapewnią mu Geoffrey Soupe oraz Anthony Turgis.

Na pagórkowatych i górskich etapach możemy spodziewać się, że podopieczni Jeana-René Bernaudeau będą szukać swoich okazji, aby zabrać się w każdy możliwy odjazd. W 2017 roku w ten sposób etap na Tour de France wygrał Lilian Calmejane, który w przyszłym roku stanie się częścią projektu AG2R Citroën Team. Z ciekawszych nazwisk w ekipie Total Direct Energie znalazł się, także zwycięzca Tour de l’Avenir z 2009 roku Romain Sicard. Miejsce w składzie znaleźli się, również Fabien Grellier, Jérôme Cousin oraz Mathieu Burgaudeau.

Skład Team Total Direct Energie na Tour de France 2020:

Niccolò Bonifazio (Włochy), Lilian Calmejane, Anthony Turgis, Geoffrey Soupe, Romain Sicard, Fabien Grellier, Jérôme Cousin oraz Mathieu Burgaudeau (wszyscy Francja).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments