Fot. UAE Emirates

Już w sobotę w Nicei startuje wyścig Tour de France. Kolejny zespół, tym razem UAE Team Emirates zaprezentował swój skład. Liderem walczącym w klasyfikacji generalnej drużyny ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie Tadej Pogačar.

Słoweniec w zeszłym roku kapitalnie zaprezentował się w swoim debiucie w wyścigu trzytygodniowym. Podczas hiszpańskiej Vuelty Pogačar triumfował na trasie trzech górskich etapów i w końcowej klasyfikacji zajął miejsce na najniższym stopniu podium. W “Wielkiej Pętli” 21-letni zawodnik będzie chciał ponownie walczyć o wysoką lokatę w “generalce” Wielkiego Touru.

Dużym wsparciem na górskich etapach dla Tadeja Pogačara będzie zaciąg świetnych górali. Znajdą się w nim: David de la Cruz, zwycięzca Vuelta a España Fabio Aru oraz znajdujący się ostatnio w dobrej formie Davide Formolo, który podczas Critérium du Dauphiné triumfował na trzecim etapie. Podczas “Wielkiej Pętli” były mistrz Włoch może być groźny w ucieczkach na trudniejszych odcinkach wyścigu.

Na finiszach płaskich etapów o czwarte w swojej karierze zwycięstwo na etapie Tour de France postara się Alexander Kristoff. Norweg posiadający rosyjskie korzenie ostatnio podnosił ręce w geście zwycięstwa na Grande Boucle dwa lata temu w 2018 roku na etapie przyjaźni kończącym się na Polach Elizejskich. Uzupełnieniem składu i wsparciem dla swoich liderów będą Jan Polanc, Vegard Stake Laengen oraz doświadczony 36-letni Marco Marcato.

Skład UAE Team Emirates na Tour de France 2020:

Tadej Pogačar, Jan Polanc (obaj Słowenia), Fabio Aru, Marco Marcato, Davide Formolo (wszyscy Włochy), Alexander Kristoff, Vegard Stake Laengen (obaj Norwegia) oraz David de la Cruz (Hiszpania).