Foto: Getty Images

W zbliżającej się 72. edycji wyścigu Critérium du Dauphiné (12-16 sierpnia) Team INEOS zabierze na start piekielnie mocny skład.  

Liderem w ostatnim sprawdzianie przed Tour de France, który rozpocznie się już 29 sierpnia w Nicei, powinien być Egan Bernal. Jego ostatnie występy podczas Route d’Occitanie oraz Tour de l’Ain udowodniły, że Kolumbijczyk już teraz jest w świetnej formie.

Z pewnością o dobry rezultat chcieliby powalczyć byli zwycięzcy Critérium du Dauphiné: Chris Froome (triumfował w 2013, 2015 i 2016 roku) oraz Geraint Thomas (zwycięzca z 2018 roku). Będzie to dla nich, również ostatnia szansa na to, aby podbudować swoją pozycję wewnątrz ekipy, jeszcze przed rozpoczęciem “Wielkiej Pętli”.

Na starcie wyścigu w Delfinacie pojawi się Michał Kwiatkowski. Po startach w klasykach we Włoszech Polak z pewnością będzie bardzo pomocny dla swoich liderów. W składzie brytyjskiej drużyny pojawią się, również Dylan van Baarle oraz świetnie spisujący się w ostatni weekend podczas Tour de l’Ain Jonathan Castroviejo. W górach na pewno swoją wartość pokaże Pavel Sivakov. Rosjanin już podczas Route d’Occitanie zaprezentował świetną formę zajmując drugą lokatę w klasyfikacji generalnej, ustępując jedynie swojemu koledze z ekipy Eganowi Bernalowi.

Skład Team INEOS na Critérium du Dauphiné 2020:

Egan Bernal, Jonathan Castroviejo, Chris Froome, Michał Kwiatkowski, Pavel Sivakov, Geraint Thomas oraz Dylan van Baarle.