fot. CCC Development Team

Zaledwie 20-letni Kazach Yevgeniy Fedorov (Vino – Astana Motors) po ucieczce wygrał pierwszy etap Tour of Szeklerland (2.2). Fantastycznie zaprezentowali się Polacy. Drugi był Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team), a trzeci Norbert Banaszek (Mazowsze Serce Polski).

Pierwszy odcinek ścigania w Rumunii przyniósł kolarzom 175 kilometrów ścigania. Na trasie znalazło się kilka średnich podjazdów, które złożyły się na sumę przewyższeń wynoszącą 1251 metrów. Przypomnijmy, że po wczorajszym prologu liderem wyścigu jest Adrian Kurek (Mazowsze Serce Polski). Trzecie miejsce natomiast zajmuje kolarz CCC Development Team Stanisław Aniołkowski.

Od początku sytuacja na trasie była bardzo dynamiczna. Mocno wiejący wiatr i aktywna jazda kolarzy sprawiła, że peleton podzielił się na kilka mniejszych grup. Na 25 kilometrów przed metą na czele jechał Kazach Yevgeniy Fedorov (Vino Astana Motors). Aż 3 kilometry za nim jechała dwójka innych uciekinierów, do której grupa zasadnicza traciła około dwie minuty.

Fedorov nie został dogoniony przez peleton, a co za tym idzie wygrał etap i został liderem całego wyścigu. Drugie miejsce zajął Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team), a na trzeciej lokacie finiszował Norbert Banaszek (Mazowsze Serce Polski).

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments