fot. ©Tim De Waele / ©Getty Images

Już w środę wiele gwiazd światowego peletonu stanie na starcie wyścigu Tour de Pologne. Wśród nich znajdą się także silni kolarze ekipy Deceuninck – Quick Step, która przyznała, że chce powalczyć w naszym kraju o najwyższe cele.

Od wielu lat zespół Deceuninck – Quick Step uchodzi za jeden z najlepszych, jak nie najlepszy zespół na świecie. Team Patricka Lefevere’a znany jest z tego, że z praktycznie każdego wyścigu przywozi co najmniej etapowy skalp, co później odpowiednio  odzwierciedlają rankingi UCI. Nie dziwi więc fakt, że Wataha ma ogromny apetyt do zawojowania zbliżającego się Tour de Pologne, zarówno podczas płaskich sprintów, jak i górskich wspinaczek.

Ponownie wysyłamy na wyścig etapowy bardzo silny i zmotywowany skład. Naszym liderem na płaskie etapy będzie Fabio Jakobsen, który bardzo się cieszy ze startu w Polsce, gdzie udało mu się już zanotować etapowe podium podczas zeszłorocznej edycji. W górach z kolei o swoje na pewno powalczy Remco Evenepoel, którego stać na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Podczas niedawno zakończonego wyścigu Vuelta a Burgos widzieliśmy w jakiej jest formie, więc nie będzie niespodzianką, jeśli będzie bił się o żółtą koszulkę. Dodatkowo ponownie przygotowaliśmy mu odpowiedni skład pomocników, z doświadczonym Driesem Devenynsem na czele

– powiedział na niedzielnej konferencji dyrektor sportowy Klaas Lodewyck.

Przypomnijmy, że tegoroczny wyścig Tour de Pologne potrwa od 5 do 9 sierpnia. 3 etapy wyścigu będą przeznaczone dla sprinterów, a na dwóch powinniśmy zobaczyć pełnie możliwości najlepszych górali.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments