fot. Voster ATS Team

Pierre Barbier z Nippo Delko One Provence wygrał 3. etap Tour of Bulgaria. Ściganie zakończyło się finiszem z peletonu. Drugi był Patryk Stosz (Voster ATS Team), a trzeci Tobiasz Pawlak (Mazowsze Serce Polski Cycling Team). Stosz został nowym liderem.

Pierwsza połowa wyścigu dookoła Bułgarii była bardzo dobra w wykonaniu polskich kolarzy. Pierwszy etap wygrał Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski Cycling Team), a wczoraj najlepszy był Patryk Stosz (Voster ATS Team). Liderem przed dzisiejszym odcinkiem był Alessandro Baroni.

Trzeci etap prowadził z Płowdiwu do Sliwen. Kolarze podpisywali listę startową na welodromie w mieście startowym. Potem ruszyli na pagórkowatą trasę, która w przeciwieństwie do poprzednich etapów miała odmienny profil. Największe trudności zaplanowano na samą końcówkę, więc etap kończył się pod górę, ale na nienadzwyczajnie trudnym podjeździe.

Podczas rywalizacja w ponad 40-stopniowym upale na atak zdecydowali się Jakub Kaczmarek (Mazowsze Serce Polski Cycling Team) i Javier Serano (Equipo Amateur Caja Rural – Seguros RGA). Czołowa dwójka została doścignięta ponad 20 kilometrów przed metą.

Potem odjechała 6-osobowa grupa z Karolem Domagalskim (Mazowsze Serce Polski Cycling Team), ale ostatnie kilometry peleton przejechał razem. Ostatecznie doszło do finiszu z peletonu, na którym najlepszy był Pierre Barbier z Nippo Delko One Provence.

Francuz wyprzedził Patryka Stosza (Voster ATS Team) oraz Tobiasza Pawlaka (Mazowsze Serce Polski Cycling Team). Patryk Stosz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki etapu:

1 BARBIER Pierre NIPPO DELKO One Provence 7 5 3:29:51
2 STOSZ Patryk Voster ATS Team 3 2 ,,
3 PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski 1 1 ,,
4 BALLESTEROS Miguel Ángel Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
5 LOPEZ Miquel Hotel Tres Anclas ,,
6 GÓMEZ Josue Hotel Tres Anclas ,,
7 LÓPEZ DE ABETXUKO Andoni Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
8 WOOD Reece Holdsworth Zappi Team ,,
9 CLÉMENT Jérémie Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel ,,
10 KASTRANTAS Charalampos Alfa Cycling Team ,,
11 BRUSSENSKIY Gleb Vino – Astana Motors ,,
12 LOUICHE Vincent Doltcini Pro Team ,,
13 EL FARES Julien NIPPO DELKO One Provence ,,
14 FOULON Dorian Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
15 BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski ,,
16 KUBIŠ Lukáš Dukla Banska Bystrica ,,
17 MURGUIALDAY Jokin Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
18 HARING Martin Dukla Banska Bystrica ,,
19 SZOLLOSI Ferenc Gallina Colosio Eurofeed ,,
20 STACHOWIAK Adam Voster ATS Team ,,
21 BARONI Alessandro Gallina Colosio Eurofeed ,,
22 DE ROSSI Lucas NIPPO DELKO One Provence ,,
23 CIEŚLIK Paweł Voster ATS Team ,,
24 BAHR Christian Holdsworth Zappi Team ,,
25 TZORTZAKIS Polychronis Alfa Cycling Team ,,
26 ANGELOV Lachezar Nessebar – Vereia Regional Team ,,
27 BROŻYNA Piotr Voster ATS Team ,,
28 TERRIEN Valentin Team France Defense ,,
29 DOUBLE Paul Holdsworth Zappi Team ,,
30 BAUCE Davide Gallina Colosio Eurofeed ,,
31 STOJNIĆ Veljko Serbia ,,
32 JOHNSTON Calum Holdsworth Zappi Team ,,
33 NIKITIN Matvey Vino – Astana Motors ,,
34 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,,
35 HERNÁNDEZ Sergio Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
36 OKA Atsushi NIPPO DELKO One Provence ,,
37 STANKOVIĆ Marko Hemus-1896 ,,
38 RUTKIEWICZ Marek Mazowsze Serce Polski ,,
39 HOLLYMAN Mason Holdsworth Zappi Team ,,
40 JOLIDON Cédric Team KIBAG – CKT ,,
41 KORTSIDAKIS Michail Alfa Cycling Team ,,
42 TAILLANDIER Axel Team France Defense ,,
43 LEONIEN Alexandre Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel ,,
44 OVSYANNIKOV Alexandr Vino – Astana Motors ,,
45 SUCHEV Mario CC Drag ,,
46 WRIGHT Paul Holdsworth Zappi Team ,,
47 PORTA Gabriele Gallina Colosio Eurofeed ,,
48 MENEGALE Elia Gallina Colosio Eurofeed ,,
49 HRISTOV Svetozar Levski – Yantra Regional Team ,,
50 KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski ,,
51 KOLEV Yoan Hemus-1896 ,,
52 BOUSQUET Pascal Team France Defense ,,
53 ĐURIĆ Đorđe Serbia ,,
54 CHZHAN Igor Vino – Astana Motors ,,
55 FEDOROV Yevgeniy Vino – Astana Motors ,,
56 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
57 ALEKSANDROV Yasen Doltcini Pro Team ,,
58 ALEXIEV Alexander Nessebar – Vereia Regional Team ,,
59 PONGILUPPI Matteo Gallina Colosio Eurofeed ,,
60 SYKALA Wojciech Voster ATS Team 0:27
61 LUMPAROV Georgi CC Drag ,,
62 RUSEV Teodor Nessebar – Vereia Regional Team 0:31
63 GRABCHEV Stanislav Doltcini Pro Team ,,
64 NAVARDAUSKAS Ramūnas NIPPO DELKO One Provence 0:46
65 GLADYSH Roman Ukraine 0:56
66 VLČÁK Martin Dukla Banska Bystrica 1:03
67 BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski ,,
68 DOMAGALSKI Karol Mazowsze Serce Polski ,,
69 CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica ,,
70 DANILOVIĆ Marko Serbia ,,
71 STEFANOVIĆ Stefan Serbia ,,
72 KWIATKOWSKI Grzegorz Team France Defense 1:18
73 ROVDER Pavol Dukla Banska Bystrica ,,
74 HRISTOV Stefan Koychev Nessebar – Vereia Regional Team ,,
75 TIGRINE Mehdi Alfa Cycling Team 1:30
76 HASLER Pavel Team KIBAG – CKT 1:38
77 VASILYEV Maksym Ukraine ,,
78 SHCHERBAN Vladyslav Ukraine 1:47
79 PANIGYRAKIS Ioannis Alfa Cycling Team 1:57
80 METGE Thomas Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel 2:08
81 KERVADEC Stevan Team France Defense ,,
82 GECHEV Hristo Hemus-1896 3:38
83 IVANOV Tsvetan Levski – Yantra Regional Team ,,
84 BECHKOV Aleks CC Drag ,,
85 SALOMON Lucas Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel 4:21
86 PETKOV Daniel Hemus-1896 ,,
87 BERNARD-CLIGNY Tristan Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel ,,
88 DYANKOV Nikolay Hemus-1896 ,,
89 SERRANO Javier Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
90 MINCHEV Dobromir Levski – Yantra Regional Team 7:01
91 JOLIDON Nicola Team KIBAG – CKT ,,
92 CHOLAKOV Stanimir Doltcini Pro Team ,,
93 SORO Alejandro Hotel Tres Anclas ,,
94 VESELINOVIĆ Dušan Serbia ,,
95 ALBIACH Adrian Hotel Tres Anclas ,,
96 PANCHEV Georgi Levski – Yantra Regional Team ,,
97 GEORGIEV Valentin CC Drag ,,
98 ASTAFYEV Stepan Vino – Astana Motors ,,
99 POPOV Martin Doltcini Pro Team ,,
100 GANDIA Jordi Hotel Tres Anclas 8:08
101 DOBREV Denis CC Drag 8:29
102 NOUVEAU Maxime Team France Defense 9:42
103 PAPANOV Martin Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel 10:02
104 NIKOLOV Georgi CC Drag ,,
DNF GRYNIV Vitaliy Ukraine –
DNF SMETANIUK Oleksander Ukraine ,,
DNF NIELSEN Philip Birker Alfa Cycling Team ,,

Klasyfikacja generalna:

1 2 ▲1 STOSZ Patryk Voster ATS Team 9:23:48
2 1 ▼1 BARONI Alessandro Gallina Colosio Eurofeed 0:06
3 3 – BALLESTEROS Miguel Ángel Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA 0:08
4 4 – DOUBLE Paul Holdsworth Zappi Team 0:12
5 5 – DE ROSSI Lucas NIPPO DELKO One Provence ,,
6 6 – MURGUIALDAY Jokin Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
7 9 ▲2 HARING Martin Dukla Banska Bystrica ,,
8 8 – STACHOWIAK Adam Voster ATS Team ,,
9 7 ▼2 HOLLYMAN Mason Holdsworth Zappi Team ,,
10 10 – BROŻYNA Piotr Voster ATS Team 0:16
11 11 – CIEŚLIK Paweł Voster ATS Team ,,
12 12 – BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski 1:45
13 15 ▲2 LÓPEZ DE ABETXUKO Andoni Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA 1:55
14 14 – KUBIŠ Lukáš Dukla Banska Bystrica ,,
15 17 ▲2 KASTRANTAS Charalampos Alfa Cycling Team ,,
16 16 – SZOLLOSI Ferenc Gallina Colosio Eurofeed ,,
17 22 ▲5 CLÉMENT Jérémie Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel ,,
18 20 ▲2 EL FARES Julien NIPPO DELKO One Provence ,,
19 18 ▼1 TZORTZAKIS Polychronis Alfa Cycling Team ,,
20 19 ▼1 STOJNIĆ Veljko Serbia ,,
21 21 – HERNÁNDEZ Sergio Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
22 27 ▲5 BAUCE Davide Gallina Colosio Eurofeed ,,
23 24 ▲1 BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica ,,
24 26 ▲2 JOHNSTON Calum Holdsworth Zappi Team ,,
25 29 ▲4 ANGELOV Lachezar Nessebar – Vereia Regional Team ,,
26 25 ▼1 PORTA Gabriele Gallina Colosio Eurofeed ,,
27 28 ▲1 WRIGHT Paul Holdsworth Zappi Team ,,
28 31 ▲3 TERRIEN Valentin Team France Defense ,,
29 30 ▲1 RUTKIEWICZ Marek Mazowsze Serce Polski ,,
30 32 ▲2 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
31 35 ▲4 KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski 2:10
32 33 ▲1 CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica 2:58
33 34 ▲1 DOMAGALSKI Karol Mazowsze Serce Polski 3:10
34 13 ▼21 SERRANO Javier Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA 6:16
35 36 ▲1 GANDIA Jordi Hotel Tres Anclas 11:33
36 23 ▼13 PAPANOV Martin Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel 11:57
37 37 – BRUSSENSKIY Gleb Vino – Astana Motors 16:05
38 39 ▲1 KORTSIDAKIS Michail Alfa Cycling Team ,,
39 38 ▼1 FEDOROV Yevgeniy Vino – Astana Motors ,,
40 40 – OKA Atsushi NIPPO DELKO One Provence ,,
41 41 – TAILLANDIER Axel Team France Defense ,,
42 42 – BOUSQUET Pascal Team France Defense ,,
43 45 ▲2 OVSYANNIKOV Alexandr Vino – Astana Motors ,,
44 43 ▼1 CHZHAN Igor Vino – Astana Motors ,,
45 44 ▼1 RUSEV Teodor Nessebar – Vereia Regional Team 16:36
46 47 ▲1 STEFANOVIĆ Stefan Serbia 17:08
47 46 ▼1 HRISTOV Stefan Koychev Nessebar – Vereia Regional Team 17:23
48 48 – NIKITIN Matvey Vino – Astana Motors 17:38
49 49 – GÓMEZ Josue Hotel Tres Anclas 18:37
50 56 ▲6 BARBIER Pierre NIPPO DELKO One Provence 18:42
51 50 ▼1 WOOD Reece Holdsworth Zappi Team 18:48
52 55 ▲3 PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski ,,
53 51 ▼2 LOUICHE Vincent Doltcini Pro Team 18:52
54 53 ▼1 FOULON Dorian Equipo Amateur Caja Rural – Serguros RGA ,,
55 52 ▼3 STANKOVIĆ Marko Hemus-1896 ,,
56 64 ▲8 LOPEZ Miquel Hotel Tres Anclas ,,
57 54 ▼3 SUCHEV Mario CC Drag ,,
58 63 ▲5 BAHR Christian Holdsworth Zappi Team ,,
59 58 ▼1 ĐURIĆ Đorđe Serbia ,,
60 57 ▼3 ALEKSANDROV Yasen Doltcini Pro Team ,,
61 61 – KOLEV Yoan Hemus-1896 ,,
62 70 ▲8 LEONIEN Alexandre Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel ,,
63 69 ▲6 ALEXIEV Alexander Nessebar – Vereia Regional Team ,,
64 76 ▲12 PONGILUPPI Matteo Gallina Colosio Eurofeed 19:10
65 66 ▲1 SYKALA Wojciech Voster ATS Team 19:19
66 60 ▼6 GLADYSH Roman Ukraine 19:48
67 65 ▼2 VLČÁK Martin Dukla Banska Bystrica 19:55
68 72 ▲4 BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski ,,
69 62 ▼7 VASILYEV Maksym Ukraine 20:30
70 68 ▼2 HASLER Pavel Team KIBAG – CKT ,,
71 75 ▲4 PANIGYRAKIS Ioannis Alfa Cycling Team 20:49
72 74 ▲2 METGE Thomas Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel 21:00
73 77 ▲4 SHCHERBAN Vladyslav Ukraine 21:06
74 80 ▲6 NAVARDAUSKAS Ramūnas NIPPO DELKO One Provence 21:07
75 67 ▼8 BERNARD-CLIGNY Tristan Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel 23:13
76 78 ▲2 SALOMON Lucas Martigues Sport Cyclisme Payden-Rygel 23:40
77 79 ▲2 ALBIACH Adrian Hotel Tres Anclas 27:08
78 73 ▼5 NOUVEAU Maxime Team France Defense 28:34
79 86 ▲7 JOLIDON Cédric Team KIBAG – CKT 34:35
80 89 ▲9 MENEGALE Elia Gallina Colosio Eurofeed ,,
81 83 ▲2 LUMPAROV Georgi CC Drag 35:02
82 82 – IVANOV Tsvetan Levski – Yantra Regional Team 35:26
83 104 ▲21 HRISTOV Svetozar Levski – Yantra Regional Team 35:27
84 100 ▲16 DANILOVIĆ Marko Serbia 35:38
85 93 ▲8 ROVDER Pavol Dukla Banska Bystrica 35:53
86 97 ▲11 KWIATKOWSKI Grzegorz Team France Defense ,,
87 105 ▲18 GRABCHEV Stanislav Doltcini Pro Team 35:58
88 92 ▲4 TIGRINE Mehdi Alfa Cycling Team 36:05
89 91 ▲2 KERVADEC Stevan Team France Defense 36:43
90 102 ▲12 BECHKOV Aleks CC Drag 38:44
91 90 ▼1 DYANKOV Nikolay Hemus-1896 38:56
92 103 ▲11 GECHEV Hristo Hemus-1896 39:02
93 107 ▲14 PETKOV Daniel Hemus-1896 40:07
94 85 ▼9 VESELINOVIĆ Dušan Serbia 41:36
95 88 ▼7 PANCHEV Georgi Levski – Yantra Regional Team ,,
96 87 ▼9 POPOV Martin Doltcini Pro Team ,,
97 94 ▼3 ASTAFYEV Stepan Vino – Astana Motors ,,
98 96 ▼2 MINCHEV Dobromir Levski – Yantra Regional Team ,,
99 98 ▼1 JOLIDON Nicola Team KIBAG – CKT ,,
100 95 ▼5 GEORGIEV Valentin CC Drag ,,
101 99 ▼2 SORO Alejandro Hotel Tres Anclas ,,
102 101 ▼1 CHOLAKOV Stanimir Doltcini Pro Team ,,
103 84 ▼19 DOBREV Denis CC Drag 43:04
104 106 ▲2 NIKOLOV Georgi CC Drag 45:34