fot. Deceuninck- QuickStep

Zgodnie z zapowiedziami, od samego wznowienia sezonu, Remco Evenepoel jest w wysokiej formie. Dziś Belg zajął 10. miejsce na 1 etapie Vuelta a Burgos, jednocześnie próbując swoich sił w akcjach zaczepnych.

W ostatnich tygodniach o Remco Evenepoelu mówiło się bardzo dużo z wielu różnych powodów. Przede wszystkim jednak tematem rozmów był talent młodego Belga, który w krótkim i intensywnym sezonie może szukać szansy dla siebie. Pierwszym sprawdzianem dla kolarza Deceuninck – QuickStep jest Vuelta a Burgos, gdzie już dziś mogliśmy go oglądać w akcjach zaczepnych.

Wiedzieliśmy, że wachlarze to nasza mocna strona, więc spróbowałem ataku licząc, że kilku chłopaków do mnie dojedzie, a to pozwoli zyskać trochę czasu. Niestety plan się nie powiódł, więc musiałem walczyć w bardziej standardowym stylu. Bardzo brakowało mi ścigania i bardzo się cieszę, że znów jesteśmy w akcji. Zasadniczo wszyscy się cieszyliśmy, ale jednocześnie było bardzo nerwowo. Tak czy inaczej, był to bardzo dobry dzień

– powiedział Evenepoel.

Obecna forma młodego Belga, według wielu specjalistów, nie powinna być wybitnie wysoka. Wszystko przez jego cel numer 1 – Giro d’Italia, które rozpocznie się za nieco ponad 2 miesiące.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments