fot. Team Arkea-Samsic

Francuska ekipa prokontynentalna Arkéa Samsic poinformowała, że ich lider Nairo Quintana powróci z Kolumbii do Europy już 20 lipca, a jego pierwszym starcie po przerwie w sezonie będzie Mont Ventoux Dénivelé Challenge.

Kolumbijczyk już w tym roku triumfował na Chalet Reynard podczas Tour de La Provence, czyli w połowie legendarnego “Giganta Prowansji”. Na starcie klasyka, który odbędzie się już 6 sierpnia kolarze początkowo podjadą do Chalet Reynard (105 km), następnie zjadą i na koniec 185-kilometrowego wyścigu podjadą na sam szczyt legendarnego podjazdu Mont Ventoux od najbardziej popularnej strony, czyli od Bédoin. W pierwszej, zeszłorocznej edycji tego klasyka triumfował Jesús Herrada (Cofidis Solutions Crédits).

Już kolejnego dnia Nairo Quintana wystartuje w Tour de l’Ain (7-9 sierpnia). Następnie pojawi się w ostatnim sprawdzianie przed “Wielką Pętlą” Critérium du Dauphiné (12-16 sierpnia). W Tour de France Kolumbijczyk, który ma za sobą genialną wiosnę z pewnością będzie chciał przynajmniej powrócić na podium francuskiego Grand Touru.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments