fot. Team Jumbo-Visma

Drużyny kolarskie mogą informować o transferach dopiero od 1 sierpnia. Jednak już wcześniej pojawiają się doniesienia o możliwych ruchach transferowych. Het Nieuwsblad oraz Wielerfits podają, że Laurens de Plus trafi do Team Ineos.

Laurens de Plus jest jednym z największych talentów w peletonie. 24-latek trafił do World Touru w 2016 roku, kiedy został kolarzem Etixx-Quick Step. Przed poprzednim sezonem Belg przeszedł do Team Jumbo-Visma. W barwach holenderskiej grupy wygrał BinckBank Tour i wystartował w Giro d’Italia, którego nie ukończył oraz w Tour de France, gdzie był kluczowym pomocnikiem Stevena Kruijswijka.

Dla de Plusa zabraknie miejsca w składzie Team Jumbo-Visma na Tour de France. Belgijski kolarz jest desygnowany na Giro d’Italia. Jak informują portale Het Nieuwsblad i Wielerfits, zwycięzca BinckBank Tour jest bardzo blisko podpisania 3-letniej umowy z Team Ineos. W brytyjskim zespole Belg miałby być ważnym pomocnikiem Egana Bernala na Tour de France. Laurens de Plus mógłby także dostać szansę w wyścigach klasycznych, gdyż dobrze czuje się na krótkich podjazdach.

Laurensa de Plusa w Team Jumbo-Visma miałby zastąpić Sam Oomen. Jak dowiedzieli się dziennikarze Algemeen Dagblad Brabander, 24-latek po tym sezonie ma opuścić Team Sunweb i trafić do Team Jumbo-Visma.