fot. UAE Team Emirates / bettiniphoto

UAE Team ogłosiło już swoje składy na wielkie toury. Zgodnie z oczekiwaniami, najmocniejsza ekipa pojedzie na Tour de France.

W ostatnim czasie coraz więcej ekip zaczęło zamieszczać informacje na temat swoich składów na wielkie toury. Większość z nich skupiała się na liderach, natomiast zespół z Półwyspu Arabskiego postanowił od razu podać niemal cały swój skład na wszystkie trzy wielkie toury. Listy na Tour i Vueltę zawierają po pięć nazwisk, natomiast ta na Giro d’Italia składa się aż z siedmiu kolarzy, co oznacza, że powiększyć ją można jeszcze o jednego zawodnika.

Najlepiej wygląda skład na Tour de France. W największym wyścigu na świecie swój debiut zaliczy Tadej Pogacar – 3. zawodnik ostatniej Vuelty, który będzie miał obok siebie trzech świetnych górali: Fabio Aru, Davida de la Cruza i Davide Formolo. Natomiast na płaskich etapach walczyć powinien Alexander Kristoff.

Z wiadomych względów żadnego z wymienionych kolarzy nie zobaczymy na trasie rozpoczynającego się już dwa tygodnie później Giro d’Italia. Dlatego na włoskim wyścigu ekipa skupi się na jak najlepszym rozprowadzeniu Fernando Gavirii na płaskich finiszach. W pociągu Kolumbijczyka, który w 2017 roku wygrał cztery etapy włoskiego wyścigu znajdą się Sebastian Molano, Diego Ulissi i przede wszystkim Maximiliano Richeze.

Poza nimi w składzie grupy znajdą się: ubiegłoroczny lider wyścigu – Valerio Conti, brązowy medalista ostatnich mistrzostw świata u-23 – Brandon McNulty, dla którego będzie to wielkotourowy debiut, a także Joe Dombrowski.

Na Vuelcie UAE znów skupi się na klasyfikacji generalnej. Dlatego grupa, która pojedzie do Hiszpanii nie będzie się mocno różniła od tej, która miesiąc wcześniej wróci z Francji. Miejsce Tadeja Pogacara zajmie Rui Costa, a Alexandra Kristoffa zastąpi Jasper Philipsen, który dobrze spisywał się w ostatniej Wielkiej Pętli, a na Vuelcie powalczy o swoje pierwsze wielkotourowe zwycięstwo.

Tour de France: Fabio Aru (Ita), Tadej Pogačar (Slo), Davide Formolo (Ita), David De la Cruz (Esp), Alexander Kristoff (Nor).

Giro d’Italia: Fernando Gaviria (Col), Maximiliano Richeze (Arg), Sebastian Molano (Col), Brandon McNulty (USA), Joe Dombrowski (USA), Valerio Conti (Ita), Diego Ulissi (Ita).

Vuelta a España: David De la Cruz (Esp), Davide Formolo (Ita), Fabio Aru (Ita), Jasper Philipsen (Bel), Rui Costa (Por).