fot. Boels-Dolmans Cycling Team

Obie zawodniczki reprezentujące barwy ekipy Boels-Dolmans zapowiedziały swoje przejście na kolarską emeryturę. Pozostaną one jednak w światowym peletonie w swojej drużynie w roli dyrektorek sportowych i trenerek.

Przypomnijmy, że ekipa Boels-Dolmans w 2021 roku przekształci się w SD Worx. Swoją najbliższą przyszłość wiążą z nią dwie utytułowane kolarki rodem z Niderlandów. Anna van der Breggen, czyli między innymi mistrzyni świata w wyścigu ze startu wspólnego z Innsbrucka z 2018 roku, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro oraz pięciokrotna triumfatorka “Walońskiej Strzały” zakończy swoją bogatą karierę tuż po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Natomiast Chantal Blaak, która także wywalczyła tytuł mistrzyni świata w Bergen w 2017 roku odwiesi kolarskie buty na kołek po wiośnie 2022 roku. Na ten moment kontrakty dotyczące obydwu kolarek wiążą je z dotychczasowym pracodawcą do końca 2024 roku.

Decyzje dotyczące obu zawodniczek zostały opublikowane w oświadczeniu prasowym przez drużynę Boels-Dolmans. O powodach swojej decyzji opowiedziała Anna van der Breggen.

Igrzyska olimpijskie w Tokio są oczywiście wielkim wyzwaniem i ważnym powodem do kontynuowania ścigania. Chcę, także zakończyć swoją karierę wspaniałym, pełnym sezonem. Zwłaszcza po tym roku, który został w dużej mierze stracony z powodu pandemii koronawirusa. Od pewnego czasu myślałam o roli trenerki zespołu. Szybko byłam podekscytowana na temat tej propozycji zespołu. Stopniowo zdałam sobie sprawę, że szukam nowego wyzwania w moim życiu. W 2021 roku chcę dać z siebie wszystko jeszcze przez jeden sezon. Następnie skupię się na nowej pracy. Nie mogę się doczekać, aby pomóc naszym zawodniczkom stać się jeszcze lepszymi

– przyznała 30-latka.

Natomiast, jeśli chodzi o Chantal Blaak ona podobnie, jak jej koleżanka jest podekscytowana przyszłością w barwach swojej drużyny.

To duży komplement dla mnie, że mogę być postrzegana jako jeden z filarów tego zespołu. Jeżdżę dla tego zespołu od sześciu lat i czuję się tutaj jak w domu. Widzę to jako wielką szansę, że będę mogła kontynuować współpracę z Anną jako dyrektorki sportowe drużyny SD Worx

– powiedziała Blaak.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments