Fot. A.S.O.

Tego można było się spodziewać. Tour de France nie odbędzie się w planowanym terminie, czyli na przełomie czerwca i lipca. Nie znamy jeszcze nowej daty rozegrania wyścigu.

W poniedziałkowy wieczór miała miejsce konferencja Emanuela Macrona na temat walki z koronawirusem. Prezydent Francji zapowiedział przedłużenie narodowej kwarantanny do 11 maja oraz zakaz organizacji imprez masowych do połowy lipca. Dotyczy to także Tour de France. Wielka Pętla miała rozpocząć się 27 czerwca w Nicei, a zakończyć 19 lipca w Paryżu.

Wczoraj we Francji zanotowano 335 zgonów spowodowanych COVID-19. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie nowa data rozegrania Tour de France. Więcej powinniśmy dowiedzieć się 15 maja. Wszystko zależne będzie od rozwoju sytuacji związanej z pandemią.

Na ten moment pierwszym wyścigiem z kalendarza World Tour, który nie został odwołany, jest Tour de Pologne. Nasz narodowy wyścig ma odbyć się w dniach 5-11 lipca. Z powodu koronawirusa odwołano lub przełożono m.in. Igrzyska Olimpijskie w Tokio, Giro d’Italia, Ronde van Vlaanderen, Paris-Roubaix, Mediolan-San Remo i Criterium du Dauphine.