fot. Vuelta Ciclista a la Comunidad de Madrid/Twitter

La Vuelta a Madrid (2.1), który miał się odbyć w dniach 7-10 maja z powodu bardzo trudnej sytuacji panującej w stolicy Hiszpanii, jak i całym kraju został przełożony.

Madrycka Federacja Rowerowa (FMC), organizator 33. edycji wyścigu odbywającego się w Kastylii postanowiła odłożyć swoją imprezę z powodu sytuacji wywołanej pandemią COVID -19. O tej decyzji poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym.

Nasz podmiot jest w ciągłej komunikacji z odpowiednimi władzami zajmującymi się zdrowiem i sportem. W stanie zachowania obecnego stanu lockdownu i ze względu na niepewność w nadchodzących miesiącach podjął decyzję o przełożeniu organizacji tego wyścigu kolarskiego

– czytamy w oświadczeniu.

Organizatorzy wyścigu kontaktowali się już z przedstawicielami Międzynarodowej Unii Kolarskiej w sprawie ustalenia ewentualnego terminu rozegrania wyścigu. Proponowany nowa data to 17-20 września. Na ten moment trudno przewidzieć, czy ściganie w Madrycie i okolicach dojdzie do skutku w obecnym trudnym sezonie.

W 2019 roku dublet odniosła dwójka kolarzy Arkèa Samsic: Clément Russo oraz Romain Hardy. Miejsce na ostatnim stopniu podium uzupełnił Carlos Barbero ścigający się wtedy w barwach Movistar Team (obecnie NTT Pro Cycling).

Poprzedni artykułRace Around Poland 2021 – najdłuższy wyścig kolarski non-stop w Polsce!
Następny artykułRozpoczęliśmy cykl wywiadów live na Facebooku!
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments