fot. Movistar Team

Jeden z najpopularniejszych serwisów VOD na świecie udostępnił dziś na swojej platformie sześcioodcinkowy dokument nazwany w języku hiszpańskim “El Dia Menos Pensado” opowiadający o drużynie Movistaru w 2019 roku.

Ekipa filmowa towarzyszyła drużynie Movistaru podczas wszystkich Grand Tourów rejestrując zdarzenia, które działy się wewnątrz ekipy podczas tych wyścigów. Począwszy od triumfu Richarda Carapaza w Giro d’Italia, poprzez Tour de France, gdy Nairo Quintana oraz Mikel Landa walczyli o przywództwo w drużynie, aż po domowy wyścig ekipy z Pampeluny, czyli Vuelta a España.

Sześcioczęściowa seria została wyprodukowana przez hiszpańską Telefónicę, czyli sponsora zespołu kierowanego przez Eusebio Unzué. Tytułowy “Zaskakujący dzień: zespół Movistar 2019 od szatni” zdaniem członków drużyny jest szczególną historią ukazującą kulisy funkcjonowania Movistaru podczas najważniejszych wyścigów na świecie. Sądząc po opisie fabuły jest to obowiązkowa pozycja dla każdego kibica kolarstwa, zwłaszcza w czasie trwającego lockdownu naszego społeczeństwa.