fot. Adrian Kucharek/Mazowsze Serce Polski

Drużyna Mazowsze Serce Polski Cycling Team w kolejnych dniach wystartuje w trzech tureckich wyścigach.

Już 13. lutego ekipa Dariusza Banaszka stanie na starcie GP Alanya. To pagórkowaty klasyk, gdzie na kolarzy będzie czekało kilka krótkich podjazdów.

Dzień później Polacy powalczą w GP Gazipasa, gdzie czterokrotnie będą się musieli zmierzyć z Imamli Hill (2,5 km długości; średnie nachylenie 8,2 %).

O celach na te wyścigi kilka słów powiedział nam były kolarz, który debiutuje jak dyrektor sportowy. Mowa o 25- letnim Adrianie Kucharku:

To dla nas pierwsze wyścigi i chcemy na nich przede wszystkim zgrać drużynę i sprawdzić naszą formę po dobrze przepracowanej zimie. Każdy dobry rezultat traktujemy jako dobry dodatek, ale nie nakładamy na zawodników presji wynikowych.

Natomiast po dwóch klasykach przyjdzie czas na dobrze obsadzoną „etapówkę” Tour of Antalya. Oprócz polskiej drużyny powalczą tam między innymi:  Israel Start-Up Nation, Alpecin-Fenix, Sport Vlaanderen – Baloise, Bardiani-CSF-Faizanè czy Bingoal – Wallonie Bruxelles. Wystartować powinien także zwycięzca z ubiegłego sezonu, czyli Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling).

Skład Mazowsze Serce Polski Cycling Team na wyścigi w Turcji:

Paweł Bernas, Alan Banaszek, Adrian Banaszek, Norbert Banaszek, Jakub Kaczmarek i Tobiasz Pawlak.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments