Fot. Tour of Oman

Ciekawe informacje dopływają do nas z Półwyspu Arabskiego. Odwołana edycja wyścigu może jednak dojść do skutku jeszcze wiosną bieżącego roku.

Z powodu żałoby narodowej ogłoszonej po śmierci sułtana Omanu wyścig początkowo został odwołany o czym informowaliśmy już tutaj. Z informacji holenderskiego Wielerflits wynika, że Tour of Oman, który planowany był w dniach 11-16 lutego może się odbyć w dniach od 3 do 8 marca. Na ten moment Amaury Sport Organisation (ASO), które jest organizatorem wyścigu w żaden sposób nie ustosunkowało się do tych wieści.

Odwołanie wyścigu w Omanie może sprawić wiele problemów zawodnikom w przygotowaniu do docelowych, wiosennych startów. Sześć dni solidnego ścigania znacząco może podnieść dyspozycję kolarzy. Miejmy nadzieję, że finalnie dojdzie do jedenastej edycji tego wyścigu. Jeśli tak się stanie to z pewnością lista startowa nie będzie prezentować się tak okazale, jakby to było w lutowym terminie. Przypomnijmy, że 7 marca odbędzie się Strade Bianche, a dzień później rozpocznie się Paryż-Nicea. Oba te wyścigi są prestiżowe i w przeciwieństwie do Tour of Oman należą do cyklu World Tour.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments