Bardzo smutna informacja napłynęła z Półwyspu Apenińskiego. Były włoski kolarz Mirco Crepaldi miał zawał serca i mimo reanimacji niestety lekarzom nie udało się go uratować.

47-latek podczas swojej zawodowej kariery, która złożyła się na lata 1995-2001 jeździł przez sześć sezonów dla ekipy Polti, a swój ostatni rok jako zawodnik spędził w De Nardi – Pasta Montegrappa. Dziewięciokrotnie startował w Wielkich Tourach. Cztery razy w Tour de France, trzykrotnie w Giro d’Italia i dwa razy w hiszpańskiej Vuelcie. Jego największym sukcesem w karierze była dziewiąta lokata w Hewcyclassics w Hamburgu, czyli w obecnym EuroEyes Cyclassics Hamburg.

Włoch przez całą swoją karierę pełnił rolę pomocnika dla swoich liderów. W swoich ekipach spotkał wielu świetnych jak na tamte czasy kolarzy. Byli nimi między innymi Richard Virenque, Ivan Gotti, Davide Rebellin czy też Alessandro Ballan.

Data pogrzebu Mirco Crepaldiego nie jest jeszcze znana.

 

Poprzedni artykułJak filozofia marginal gains Dave’a Brailsforda zainspirowała autora książki „Atomowe nawyki”
Następny artykułAlberto Contador wybiera triathlon. Zadebiutuje w IRONMAN Vitoria 2020.
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments