fot. ASO / Sara Meysseunier

Niestety kolejny z zawodowych kolarzy padł ofiarą ataku serca. Tym razem spotkało to Juliena Cardona, który, na szczęście, dzisiaj ma się już dobrze.

27-letni Belg w ostatnim czasie reprezentował barwy ekipy Gaverzicht – Be Okay, która cieszyła się renomą zespołu trzeciej dywizji. Mimo to nie oglądaliśmy jej na zbyt wielu imprezach rangi UCI, choć, co najważniejsze, jej zawodnicy to pełni zawodowcy.

Tym bardziej zaskakujący jest fakt (choć w ostatnich czasach takich sytuacji jest coraz więcej), że zawodnik tejże ekipy, Julien Cardon, podczas jednego z ostatnich treningów doznał ataku serca. 27-letni Belg na szczęście bardzo szybko trafił do szpitala, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej.

Dzisiaj Cardon został z powodzeniem wybudzony, o czym poinformował jego zespół. Jednocześnie jednak najbliższe dni zawodnik spędzi w szpitalu. Tam przeprowadzony szereg badań, które mają dać odpowiedź co było powodem załamania zdrowia belgijskiego kolarza.

Poprzedni artykułZaprezentowano trasę GP de Denain 2020
Następny artykułTour, IO i MŚ celami Thibaut Pinota w sezonie 2020
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments