fot. Movistar Team

Sofia Bertizzolo w sierpniu podpisała dwuletni kontrakt z Movistar Team. Okazało się jednak, że przepisy UCI nie pozwalają jej na jazdę w hiszpańskiej drużynie, ponieważ jest policjantką.

Włoszka należy do Polizia di Stato, z którą ma podpisaną umowę. Ze względu na to, że Movistar Team ubiega się o licencję Women’s World Tour, Sofia Bertizzolo nie może mieć podpisanych dwóch umów o pracę. Tym samym w przyszłym sezonie 22-latka nie będzie jeździć w barwach Movistaru.

W zakończonym sezonie reprezentantka Włoch była zawodniczką Team Virtu Cycling, do którego przeszła z Astana Womens Team. W 2019 roku Bertizzolo uzyskała kilka cennych wyników, na czele z 4. miejscem na Ronde van Vlaanderen. To właśnie klasyki są główną domeną Włoszki.

Kobiecy zespół Movistaru obecnie liczy 11 zawodniczek. Trzy z nich to nowe nabytki: Katrine Aalerud, Jelena Erić i Barbara Guarischi. W hiszpańskiej grupie pozostały: Aude Biannic, Alicia González, Sheyla Gutiérrez, Eider Merino, Lourdes Oyarbide, Paula Patiño, Gloria Rodríguez i Alba Teruel. Cztery zawodniczki opuściły zespół, w tym Małgorzata Jasińska.

Poprzedni artykułCiekawa trasa Tour de La Provence 2020
Następny artykułGerben Thijssen wyszedł ze szpitala
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments